Po godzinie 16:00 miało dojść do niebezpiecznego zwarcia instalacji elektrycznej w jednym z wieżowców przy ul. Świętoborzyców w Szczecinie. Mieszkańcy mówią o dużym zadymieniu lokali.

Jak przekazała straż pożarna w Szczecinie, jeszcze nie wiadomo, co było przyczyną zwarcia ani jak poważna jest usterka. Sprawdzany jest cały pion, a problemem jest utrudniony dostęp do zamkniętych mieszkań, w których nie ma lokatorów.

– Potwierdzam, że doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w budynku przy ul. Świętoborzyców w Szczecinie. Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów straży pożarnej w Szczecinie. Dochodziło do zwarć w całym pionie, stąd konieczność ewakuacji budynku – mówi Franciszek Goliński, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Dwóm osobom udzielono pomocy medycznej. Trwa sprawdzanie mieszkań w całym zagrożonym zwarciem pionie. Na miejsce zadysponowano autobus. Mogą się w nim schronić osoby, które muszą poczekać na rozwój sytuacji poza swoimi mieszkaniami.

– W miejscu wezwania znajdowała się 1 osoba poszkodowana – kobieta 58 lat, która zgłaszała duszności. Po dokonaniu niezbędnych medycznych czynności ratunkowych duszności ustąpiły. Mieszkańcy budynku ewakuowali się z miejsca zdarzenia, nikt więcej nie został poszkodowany – informuje Natalia Dorochowicz, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.