Jeden wolontariusz nie zmieni całego świata, ale może zmienić cały świat przynajmniej jednej osoby. Radość w oczach innych jest najlepszą nagrodą za to, co się dla nich robi. Jak śpiewa wokalista zespołu Lipali: „Bez forsy i bez braw, jedynie dla sprawy”.
Szczecin sprzyja pomaganiu nie po raz pierwszy. Niedawna akcja, w której przedstawiciele mediów na jeden dzień wcielali się w rolę wolontariuszy, przyniosła wiele ciekawych refleksji i emocji.


- Jest to dla mnie nowe doświadczenie, które dowodzi tylko jak pomoc niesiona innym jest potrzebna - opowiadał Paweł Krzych, autor Szczecinblog.pl - Oczywiście potrzeby zawsze będą większe niż to, ile jesteśmy w stanie dać, ale każdy dodający coś od siebie, sprawia, że najbliższa okolica staje się lepsza.

Jeśli i Ty chcesz pomagać innym, ale nie wiesz od czego zacząć, przyjdź na randkę z wolontariuszami, którzy podczas kilkuminutowego niezobowiązującego spotkania, odpowiedzą Ci na najśmielsze pytania dotyczące aktywności społecznej. Działacze Stowarzyszenia POLITES i Regionalnego Centrum Wolontariatu przekonują, że szanse w wolontariacie ma każdy. Na szybkiej randce można porozmawiać z osobami działającymi w różny sposób od lat, np. w programie „Starszy Brat i Starsza Siostra” albo pomagając dzieciom w odrabianiu lekcji.

- Osobom, którym aktywność społeczna przypadnie do gustu, podpowiemy jaki wykonać kolejny krok, co można robić jako wolontariusz i gdzie w Szczecinie można działać – mówi Ania Biały z Regionalnego Centrum Wolontariatu. - Na szybką randkę zapraszamy wszystkich, którzy chcą swój wolny czas spędzić w sposób aktywny i społecznie pożyteczny.

Podczas randkowania można trafić na wolontariuszy ze szczecińskiej Filharmonii, programów EVS, Starszy Brat i Starsza Siostra, Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego, Hospicjum dla dzieci, Stowarzyszenia dzieci i młodzieży Karol oraz klasy z wolontariatem.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 13 października, w nowym lokalu Ziemniak i Spółka przy ul. Dworcowej 19 (obok Małpiego Gaju i vis a vis hotelu IBIS). Początek o godz. 19:00, koniec planowany jest około 21:00. Szczegóły tutaj