Organizatorzy postarali się o różnorodność w programie. Zobaczymy nie tylko filmy pełnometrażowe, ale także kilka elementów, które mają charakter edukacyjny, które mogą przyciągnąć młodszych widzów. - tak o programie Dąbskich Wieczorów Filmowych 2012 mówi dziś Krzysztof Spór, redaktor naczelny serwisu Stopklatka.pl.

W programie m.in. „Wygrany”, czyli polsko – amerykańsko – szwajcarska produkcja, wyreżyserowana przez Wiesława Saniewskiego. Historia młodego, amerykańskiego pianista weszła na ekrany w zeszłym roku i podbiła serca widzów. W „Wygranym” obok Pawła Szajdy wystąpił Janusz Gajos i Marta Żmuda – Trzebiatowska.

Drugą – nieco starszą, bo z 2008 roku, produkcją będzie film pt. „ Niezawodny system”. Główna bohaterka – w tej roli Alina Janowska - opracowuje niezawodny system, który ma jej zapewnić wygraną w kasynie. „Niezawodny system” jest reżyserskim debiutem Izabeli Szylko. Obok wspomnianej Aliny Janowskiej w filmie wystąpili m.in. Szymon Bobrowski i Piotr Fronczewski.

Tak o programie opowiadał dziś Krzysztof Spór ze Stopklatka.pl, który będzie prowadził Dąbskie Wieczory Filmowe:

Dąbskie Wieczory Filmowe wpisały się już na stałe w kalendarz letnich wydarzeń. W tym roku odbędą się już w najbliższy weekend tj. 27-29 lipca na plaży w Dąbiu, w Klubie Delta oraz na terenie Campingu.

Imprezę za determinację docenia Urząd Miejski. - To jest przedsięwzięcie, w którym widać pasję, w którym widać wizję jego rozwijania i to jest przedsięwzięcie które pozwala odpocząć w dobrych, „kulturalnych” warunkach. - mówił dziś Piotr Wachowski, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej i Marketingowej Urzędu Miejskiego w Szczecinie.

[ zobacz szczegółowy program Dąbskich Wieczorów Filmowych 2012 ]