Powrót lotów Ryanair do Modlina oficjalnie rozpoczął sezon letni na lotnisku Szczecin-Goleniów. „To bardzo dobra informacja zarówno dla Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów, jak i całego Pomorza Zachodniego, a w szczególności branży turystycznej” – podkreśla Maciej Dziadosz, prezes zarządu Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów.

Pierwszym rejsem z Modlina do Szczecina przyleciało 122 pasażerów, a w drogę powrotną udał się prawie komplet, bowiem 180 osób. Trasa linii lotniczych Ryanair ze Szczecina do Warszawy Modlina będzie realizowana 5 razy w tygodniu – w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę oraz niedzielę. 

– Powrót, po zimowej przerwie, linii Ryanair ze swoją trasą do Warszawy Modlina pokazuje, że współpraca Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów oraz Ryanair opiera się na długofalowej chęci rozwoju siatki połączeń na szczecińskim lotnisku – zapewnia Maciej Dziadosz. – Jesteśmy pewni, iż ta współpraca w niedługim czasie przyniesie kolejne informacje o nowych, atrakcyjnych kierunkach realizowanych z zachodniopomorskiego lotniska.

Warto dodać, że inauguracja połączenia Goleniów–Warszawa Modlin to nie jedyna nowość na szczecińskim lotnisku. Jak informują przedstawiciele portu, „po bardzo dobrym sezonie zimowym PLL LOT zadecydowały o zwiększeniu częstotliwości rejsów na warszawskie lotnisko Chopina z 19 do 22 razy w tygodniu”.

Dodatkowo linia Ryanair zwiększy liczbę rejsów na trasach do Krakowa (z 2 do 3 razy w tygodniu) i Londynu Stansted (z 5 do 6 razy w tygodniu). W sumie w letnim rozkładzie znajdzie się 8 połączeń regularnych oraz 2 wakacyjne trasy czarterowe z częstotliwością 6 razy w tygodniu.