Leżaki z widokiem na tętniącą życiem marinę i panoramę Szczecina, pyszne jedzenie, animacje dla dzieci, gry rodzinne i biegi wzdłuż Odry. To wszystko sprawiło, że Bulwarove zaskarbiło sobie sympatię tysięcy szczecinian, a co za tym idzie – nie zabraknie go i w tym roku.

Cztery letnie weekendy na Łasztowni

Przez cztery letnie weekendy na Nabrzeżu Starówka i sąsiadującym z nim skwerze czekać będzie wiele atrakcji związanych z powracającym Bulwarove. To cykl imprez dla tych, którzy chcą zwolnić, odetchnąć i się zrelaksować. Organizatorzy zapraszają na pierwszą odsłonę już w dniach 24–25 czerwca. 

– Podczas pierwszego weekendu zapraszamy szczególnie całe rodziny. Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Nie zabraknie gier i animacji dla dzieci, porad kosmetycznych i dietetycznych czy wspólnego majsterkowania – zachęcają organizatorzy.

Lipcowa odsłona Bulwarove (22–23 lipca) będzie mieć charakter ekologiczny. Organizatorzy przygotują dla uczestników warsztaty, gry i animacje. „Wspólnie będziemy tworzyć poidełka i łąki kwietne dla pszczół” – zapraszają.

Po zeszłorocznym sukcesie, na Łasztownię powróci „Pieskowe Bulwarove”. Podczas sierpniowego wydarzenia (24–25 sierpnia) będzie można poznać ofertę firm i instytucji dedykowaną czworonogom. W programie znajdą się m.in. spotkania z behawiorystą oraz pokazy psich sportów.

Ostatnią odsłonę zaplanowano w dniach 2–3 września. Obecne będą instytucje oferujące zajęcia sportowe i artystyczne, a także szkoły językowe. „Nie zabraknie gier i animacji dla dzieci” – podkreślają organizatorzy.

Biegowe Bulwarove dla starszych i Biegi Kota Umbriagi dla najmłodszych

Tak, jak w ubiegłych latach, i w tym roku wydarzeniem towarzyszącym będą Biegowe Bulwarove. Pięciokilometrowa trasa wiodąca wzdłuż szczecińskich nabrzeży jest doskonałym miejscem zarówno na pokonanie pierwszych kilometrów, jak i na sprawdzenie formy przed zawodami.

„To także dobre miejsce dla rodziców biegających z wózkami oraz zawodników z pupilami” – dodają organizatorzy.

W Biegowym Bulwarovym nie brakuje oczywiście kategorii dla najmłodszych. Maluchy w wieku szkolnym i przedszkolnym będą mogły spróbować swoich sił podczas Biegów Kota Umbriagi. Czekać na nich będą nie tylko oklaski i doping, ale i profesjonalne medale oraz atrakcje w miasteczku biegowym. 

Najmłodsi mieszkańcy Szczecina będą mogli pobiec, podobnie jak dorośli, 24 czerwca, 22 lipca, 19 sierpnia i 2 września. 

Zapisy na biegi dorosłych i dzieci już wystartowały. Można to zrobić na stronie www.protiming24.pl. Szczegółowe informacje o biegach: https://zstw.szczecin.pl/pl/wydarzenia/2023/biegowe-bulwarove/informacje-o-wydarzeniu