W sobotę, 28 maja, zamknięty zostanie wjazd z al. Wyzwolenia w ul. Ofiar Oświęcimia. Ruch w kierunku ronda Giedroycia zostanie skierowany ul. Lubomirskiego (stanie się jednokierunkowa) i ul. Staszica. Co za tym idzie, zmienią się również trasy autobusów.

Zamknięcie skrzyżowania al. Wyzwolenia i ul. Ofiar Oświęcimia oznacza, że wyjazd z ul. Odzieżowej możliwy będzie jedynie w kierunku ul. Ofiar Oświęcimia.

Zlikwidowane i nowe przystanki autobusów

Autobusy linii 806, 812, B, 522, 523, 525, 530, 532 też oczywiście będą musiały jeździć ul. Lubomirskiego. Zlikwidowany zostanie więc tymczasowy przystanek „Odzieżowa”, a wymienione autobusy omijać będą przystanek „Ofiar Oświęcimia”.

W zamian pojawią się dwa inne przystanki:

– „Plac Witosa” zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia na wysokości budynku Hanza Tower (nie dotyczy linii B),

– „Staszica” zlokalizowany w ciągu ul. Lubomirskiego przed skrzyżowaniem z ul. Staszica (nie dotyczy linii B).

Inne drobne zmiany na liniach nocnych:

– autobusy linii 522 w kierunku Osiedla Kasztanowego dodatkowo zatrzymywać się będą na przystanku „Kołłątaja” zlokalizowanym w ciągu ul. Staszica pod kładką;

– na kursie linii 522 o godz. 3:55 z Warszewa dłuższy, 8-minutowy postój realizowany będzie w godz. 4:09–4:17 na przystanku „Kołłątaja” zlokalizowanym w ciągu ul. Staszica pod kładką;

– na kursie linii 525 o godz. 3:56 z Zajezdni Golęcin skomunikowanie z linią 522 realizowane będzie o godz. 4:10 na przystanku „Kołłątaja” zlokalizowanym w ciągu ul. Staszica pod kładką.

W kierunku śródmieścia nadal obowiązuje objazd ulicami Felczaka i Unisławy, do pl. Witosa.

„To znak, że finisz prac coraz bliżej”

Prace drogowe prowadzone w al. Wyzwolenia związane są z przebudową torowisk w kierunku Niebuszewa. Ich finalizacja zapowiadana jest do końca lipca. Co obecnie dzieje się na placu budowy?

– W okolicy Dworca Niebuszewo trwają intensywne prace brukarskie i przy torowisku. Oprócz tego pojawia się tam coraz więcej zieleni. Regulowane są także elementy infrastruktury podziemnej. W rejonie ronda Giedroycia również działają brukarze. Trwają między innymi prace przy budowie koryta oraz podbudowie drogowej – odc. ul. Lubomirskiego – ul. Ofiar Oświęcimia, przy skrzyżowaniu z ul. Odzieżową. Pojawia się nowa nawierzchnia na ścieżkach rowerowych i jezdni, montowane są słupki przeszkodowe i mała architektura, na słupach trakcyjnych wieszana jest sieć, sadzona jest dodatkowa zieleń. To znak, że finisz prac coraz bliżej – relacjonuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Tramwajów Szczecińskiech.

Wykonawcą prac jest firma ZUE, która równolegle prowadzi przebudowę torowisk w kierunku Pomorzan.