Szykują się aż dwa wieczory pełne żartów i śmiechu. W poniedziałek pierwszy w Szczecinie roast, a poprzedzi go niedzielne show Bękartów Stand Upu.

W najbliższych dniach szczecinianie będą mieć aż dwie okazje, by posłuchać niewybrednych żartów znanych standuperów z całej Polski.

Jedna scena i poczwórne show

Już w niedzielę, 18 maja, o godz. 18:00 w Browarze Polskim wystąpią Bękarty Stand Upu, jeden z najbardziej rozpoznawalnych duetów stand up w Polsce, który tworzą Karol Modzelewski i Lotek. Na swoim fanpage'u zaznaczają, że przyświecające im idee można streścić w słowach: sex, kobiety, rum, wolność i piraci. W związku z czym w niedzielny wieczór z pewnością nie będzie nudno. Poza Bękartami na scenie pojawią się Michał Leja, młody komik z Krakowa, który wygrał Szczecin Stand Up Fest oraz Jasiek Borkowski, przedstawiciel Stand Up Polska. Bilety na to widowisko kosztują 10 zł i można je nabyć bezpośrednio w lokalu.

Viking zmieszany z błotem?

Dzień później, również w Browarze Polskim, odbędzie się pierwszy w Szczecinie roast. W przeciwieństwie do benefisu na takiej imprezie zaproszeni goście nie wychwalają roastowanego, ale pokazują jego cechy w krzywym zwierciadle, wygłaszając kontrowersyjne i często wulgarne monologi.

W poniedziałek, 19 maja, roastowanym będzie Viking, czyli Damian Usewicz, znany szczecińskiej publiczności standuper, kabareciarz i konferansjer, współtwórca Stand Up Szczecin oraz organizator festiwalu Szczecin Stand Up Fest. Impreza odbędzie się z okazji jego urodzin.

Wystąpią na niej i, jak zaznaczają organizatorzy na Facebooku, zmieszają Vikinga z błotem: Karol Modzelewski, Tomek Nowaczyk, Michał Leja, Jasiek Borkowski, Grzegorz Dolniak, Artur Jaskólski oraz Bartek Marciniak. Część z tych artystów brała udział w marcowym Szczecin Stand Up Fest. Roast, który rozpocznie się o godz. 19:30, poprowadzi Sylwester Perowicz.

I w dodatku bezpłatna

- Jest to pierwsza taka impreza w Szczecinie, w dodatku ogólnodostępna dla wszystkich, ponieważ wstęp jest bezpłatny. Na scenie pojawią się najlepsi komicy w kraju. Roastowanym będzie Damian "Viking" Usewicz, który jest znany w Szczecinie ze swojego cietego języka i zamiłowania do form komediowych oraz organizacji i prowadzenia wielu imprez. - mówi Beata Grzesiak, organizatorka roastu - Warto zapoznać się z tą młodą w naszym kraju formą komedii. Warto również przyjść, by zobaczyć imprezę, którą pomogli nam zorganizować zwykli ludzie. Poprzez wsparcie projektu w serwisie polakpotrafi.pl pokazaliśmy, że Szczecin też potrafi i warto organizować tutaj tego typu przedsięwzięcia. Zapraszam wszystkich na to wydarzenie, bo ono jest specjalnie dla Szczecina. - zaznacza.

Trzeba dodać, że wszyscy standuperzy zgodzili się wystąpić podczas roastu całkowicie nieodpłatnie. Organizatorzy chcieli im jednak zwrócić chociaż koszty podróży oraz noclegu. W związku z czym przygotowali projekt na polakpotrafi.pl, który otrzymał ponad 100 % wsparcia. Z oczekiwanych 1200 zł udało się uzbierać 1463 zł, a cały projekt wsparło 46 osób.

Portal wSzczecinie.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.