Stadion miejski im. Floriana Krygiera będzie nosić nazwę InPost Arena? Jak informuje dziennikarz sportowy Jerzy Chwałek, bliska ma być finalizacja umowy z operatorem logistycznym sieci paczkomatów jako sponsorem tytularnym „czarnej perły”.

„Z tego co słyszę, to bliska finalizacji umowa ze sponsorem tytularnym stadionu w Szczecinie, na którym gra Pogoń Szczecin. Niebawem ma nosić nazwę Inpost Arena” – czytamy we wpisie dziennikarza sportowego Jerzego Chwałka na X, czyli dawnym Twitterze.

W odpowiedzi na pytania dziennikarzy, biuro prasowe szczecińskiego magistratu zaprzeczyło, aby miasto prowadziło rozmowy „z firmą wymienianą w licznych doniesieniach medialnych”.

„Rozmowy, które prowadzi Miasto, mają charakter poufny. Do czasu ich zakończenia nie ujawniamy żadnych szczegółów związanych z tym tematem” – podkreśla Marta Kufel z biura prasowego magistratu.

Poszukiwania sponsora, który zapłaci za eksponowanie swojej marki na stadionie przy ulicy Twardowskiego, trwają od maja ubiegłego roku. Miasto nawiązało współprace z agencją, która miała pomóc w znalezieniu firmy zainteresowanej takim projektem.

Przypomnijmy, że stadion przy ulicy Twardowskiego został otwarty w październiku ubiegłego roku. „Czarna perła” zyskała czwartą trybunę i obecnie może pomieścić ponad 21 tysięcy kibiców.