Dr Misio, Supermarket, prosta historia o miłości, być jak Kazimierz Deyna i dziki Madagaskar – tradycyjnie od 2007 roku ostatni weekend lipca to spotkania z ciekawym kinem w letniej oprawie.

W tym roku Dąbskie Wieczory Filmowe rozpoczną się koncertem zespołu znanego aktora, Arek Jakubik w czwartek 25 lipca zagra w klubie Delta (bilety w cenie 15 zł).

Z tekstami Vargi i Świetlickiego

Dr Misio powstał w czerwcu 2008 roku. Zespół gra ostrego rock & rolla bez przebaczenia. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite teksty Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego, do tego brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, niemalże rytualnej zabawy.

 

Dr Misio pod wodzą Wojtka Smarzowskiego zrealizował swój pierwszy klip do tytułowego utworu „Młodzi” z debiutanckiego albumu, który nagrano w 2012 roku u Adama Toczko w Elektra Studio z Olafem Deriglasoffem w roli producenta muzycznego. Swoją rękę do aranżacji piosenek „Mentolowe papierosy” i „Pudelek” przyłożył Mateusz Pospieszalski.

 

Animowane i sportowe

Dzień później na plaży nad jeziorem projekcja filmów animowanych i spotkanie z Moniką Kuczyniecką - autorką plastelinowych animacji (zrealizowała m.in. teledyski dla Czesław Śpiewa, Dagadana, Bajzel, Voo Voo). Godzinę później – o 22:30 – błędzie można porozmawiać z Arkadiuszem Jakubikiem – reżyserem i aktorem. O 23:00 film w reżyserii Jakubika pt. „Prosta historia o miłości”.

 

Filmowa sobota zacznie się o 18:00 w klubie Delta projekcją polskiego thrillera z 2012 roku pt. „Supermarket”. Na 19:30 w tym samym miejscu zaplanowane jest spotkanie z aktorem teatralnym i filmowym, Przemysławem Bluszczem. O 21:30 warto przenieść się na plaże – tam do zobaczenia „animowana brzytwa”. O 22:30, także na plaży, spotkanie z Anną Wieczur-Bluszcz, aktorką, reżyserką i scenarzystką. Po spotkaniu będzie sportowo – projekcja film w reżyserii Wieczur-Bluszcz pt. „Być jak Kazimierz Deyna”. A na koniec Noche de Cuba, czyli nocna impreza taneczna w rytmach latynoamerykańskich i afro kubańskich, na plaży w otoczeniu kolorowych lampionów.

Na koniec świata z filmem

Ostatni dzień DWF jest poświęcony filmowym opowieściom o podróżach. Początek już o 15:00 w hangarze jachtowym. Na początek "Cubanacan 2012 - wyspa, której nie znacie” – relacja z podróży rowerowej po Kubie. Na godzinę 16:00 zaplanowany jest koncert BRE (Bałkański Rodzaj Emocji) z przerwą o 16:30 na relację z podróży po Japonii. O 18:00 zobaczymy "Aqua Story - u źródeł nadwody" do Wenezueli, a o 20:00 „Dziki Madagaskar”.

Plakat filmowy od studentów

W poniedziałek w ramach Dąbskich Wieczorów Filmowych 2013, w Galerii Klubu Delta zostanie zaprezentowana wystawa towarzysząca, przedstawiająca plakaty o tematyce filmowej. Prace zostały zrealizowane przez studentów ZUT z kierunku Wzornictwo w ramach ćwiczeń pracowni Komunikacji Projektowej pod kierunkiem Waldemara Wojciechowskiego i Patryka Słowińskiego.

Studenci podjęli się projektowania graficznego do filmów kina niezależnego, najczęściej ki francuskiego lub skandynawskiego m.in do takich tytułów jak: "Bazyl, człowiek z kulą w głowie" czy "Jabłko Adama".

Termin:

25-28.07.2013r., plaża miejska nad jeziorem Dąbie

[ Szczegółowy program tutaj ]