55 wystawców, różnorodne oferty pracy, warsztaty i szansa na rozpoczęcie lub zmianę ścieżki zawodowej. Przed nami VIII edycja Targów Pracy, na których największą atrakcją mają być warsztaty podnoszące kwalifikacje.

 

W zeszłym roku Targi ściągnęły około 4 tysięcy zainteresowanych, z roku na roku liczba szukający pracy, którzy przychodzą na targi jest większa. Frekwencja jednak nie dziwi, sytuacja na rynku i duża konkurencja wciąż mobilizuje do podnoszenia, albo zmiany naszych kwalifikacji.

W obecnych realiach znalezienie pracy na pewno nie jest proste, ale nie jest też niemożliwe. Wymaga od poszukującego odpowiedniej determinacji ale także pokory, zwłaszcza na początku drogi zawodowej, gdy zbiera się pierwsze doświadczenia. Targi Pracy, najprościej ujmując, mają na celu ułatwienie mieszkańcom naszego miasta i regionu znalezienie (zmianę) pracy bądź zdobycie wiedzy pozwalającej już dziś właściwie pokierować ścieżką swojego rozwoju. Organizując Tragi Pracy, każdorazowo stawiamy sobie za cel stworzenie przestrzeni do swobodnych spotkań i rozmów. Formuła imprezy sprzyja interakcji, wymianie kontaktów i nawiązywaniu cennych znajomości. - tłumaczy Maciej Patynowski, jeden z organizatorów.


Na targach pracy znajdziemy 55 wystawców z różnych dziedzin. Nie zabraknie branży finansowej, informatycznej, handlowej, medycznej czy produkcyjnej. Na targach wystawią się również agencje pośrednictwa pracy.

Podczas czwartkowych Targów będzie można spotkać się z nie tylko z firmami reprezentującymi różne specjalności ale także służbami mundurowymi (np. wojsko, policja) zachęcającymi do wstąpienia w ich szeregi. W tegorocznej edycji Targów pojawią się firmy m.in. z branży finansowej (ING Bank Śląski, Credit Agricole), informatycznej (BLStream, Mobica – otwierająca oddział w Szczecinie), handlowej (NETTO, Jeronimo Martins, Żabka), produkcyjnej (DGS/Oticon, Cargotec), kosmetycznej (Avon, Gillette), inżynierskiej (3shape, kk-electronic), konsultingowej (Deloitte, PwC), logistycznej (Sherpa International Force, LKW Walter), czy medycznej (AMEOS Klinikum Ueckermünde, Promedica 24). Swoją reprezentację będą miały także agencje pośrednictwa pracy (Randstad, LSJ Agencja Pracy, Unikadr), również z Niemiec. - mówi Maciej Patynowski.

Jednym z wystawców będzie firma Genpact, światowy lider w branży business services & technology solutions, pierwszy najemca powierzchni biurowych w nowo wybudowanym obiekcie Brama Portowa I.

VIII edycja Targów Pracy to, jak co roku, szansa na podjęcie pracy, staży i praktyk. Dodatkiem będą warsztaty podnoszące kwalifikacje, z których będzie można m.in. dowiedzieć się o zasadach pozyskiwania dotacji na uruchomienie własnej działalności gospodarczej czy o dobrze napisanym CV.

Na Targi Pracy przychodzą ludzie w różnym wieku. Oczywiście, najwięcej jest studentów i absolwentów poszukujących praktyk i staży. Rozmawiają z pracodawcami, oceniają swoje szanse na znalezienie pracy i bardzo często zostawiają wcześniej przygotowane CV. Znamienne jest jednak to, że z każdym rokiem na Targi przychodzi coraz więcej osób w nieco starszym wieku, pozostających bez zatrudnienia. Szukają nowych dróg i możliwości rozwoju. Dowodzi to temu, że nasze Targi nie są tylko imprezą o charakterze akademickim, z każdą kolejną edycją zyskują coraz bardziej „miejski” charakter. - mówi Patynowski.

Targi odbędą się w czwartek, 11 kwietnia br., w hali Miejskiego Ośrodka Sportu Rekreacji i Rehabilitacji, mieszczącej się przy ulicy Narutowicza 17 w Szczecinie. Rozpoczną się o godz. 9, a ich zakończenie zaplanowano na godz. 15. Wstęp jest bezpłatny. VIII edycja Targów Pracy została objęta patronatem przez marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Więcej informacji nt. Targów można znaleźć na stronach: www.targipracy.szczecin.pl oraz www.facebook.com/TargiPracySzczecin