„Chcę, by miasto zapulsowało, by ludzie mijali się w drodze na koncerty, czasem na siebie nawet nachodzące, by mieli wybór, by bogata oferta poruszała różne grupy ludzi” powiedział Olek Różanek czyli główny sprawca piątej już edycji festiwalu Akustyczeń. Dziś podczas konferencji w Teatrze Kana, poznaliśmy szczegóły dotyczące tego wydarzenia.

Nie tylko styczeń

W ciągu tygodnia – od 7 do 14 stycznia 2013 roku  będzie można uczestniczyć w bardzo intensywnym ciągu artystycznych zdarzeń – obfitym i tłustym (zgodnie z ideą, która jest zaakcentowana w hamburgerowej kampanii promocyjnej). Oczywiście nie będzie to impreza  ograniczająca się do pierwszego miesiąca w roku. Podobnie jak w poprzednich latach organizatorzy przygotowują też koncerty pod hasłem Akustyczeń Lutuje i Klezmarzec (wówczas zobaczymy duet Paula i Karol)

Deltowy początek

My Z Delty to grupa, która rozpocznie swym występem|w Rocker Clubie, cały festiwal - wieczorem 7 stycznia. Jej twórcą jest gitarzysta Wojtek Wójcik, który w tym projekcie realizuje swą fascynację muzyką z delty Missisipi. Zaprosił do współpracy  plastyka Brunona Tode, (autora tekstów dla zespołu) oraz  Krzysztofa  Seroczyńskiego (gitara), a skład uzupełniają  Kuba May (perkusja) i Michał Mitschke (bas) oraz dwaj „krzykacze” - Waldek Kulpa i Daniel Basiński.

Więcej lokalnych

W programie Akustycznia  zarezerwowano kilka miejsc właśnie dla zespołów lokalnych, które będą miały szansę na to by zaprezentować się większej publiczności. Oprócz dwóch grup, tworzonych przez szefa przedsięwzięcia – czyli  Chorzy na Odrę i Feng Szuja  zobaczymy także  Insynuację, Jake OC, Trio M3 a także Swing Town.

W nowej, nieznanej wszystkim roli zobaczymy aktora  Jacka Zawadzkiego,  związanego z Teatrem Kana, na deskach którego  prezentuje monodram „Moskwa – Pietuszki”. Tym razem zobaczymy w jego wykonaniu program złożony z pieśni rosyjskich.

Goście i bilety

Goście, którzy odwiedzą w ramach Akustycznia, nasze miasto to m.in.  bardzo obiecująca wokalistka  Marcelina (mogąca się poszczycić debiutem w barwach EMI Music Poland),   lubelski kolektyw poetycko- dźwiękowy o nazwie  Miąższ, bluesowi mistrzowie z Torunia czyli Tortilla Flat oraz znany nam już niemiecko-grecki duet  Sea + Air. Z pewnością jedną z większych atrakcji będzie zaplanowany na późny wieczór 12 stycznia występ solowy Czesława Mozila w Sali Kominkowej Klubu 13 Muz. 
Poza wymienionymi już miejscami koncerty będą się odbywały także w  Royal Clubie, Teatrze Kana, Elefunku  i klubie Lulu. Wejściówki  na poszczególne występy w cenie od 10 do 40 zł są już dostępne m.in. na stronie bilety.fm.

Akustyczniowa kanapka

Od dziś  do końca trwania festiwalu w menu Baru Szejk znajdzie się nowa specjalna pozycja: Kanapka Akustyczeń., natomiast Galeria i Klubokawiarnia Odra ZOO przygotuje  nawiązujące  do tego wydarzenia napoje -  aromatyczne kawy i herbaty.

Akustyczeń 2013 jest  współfinansowany przez Gminę Miasto Szczecin, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Uniwersytet Szczeciński.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.akustyczen.pl