Podczas gdy w Polsce w lutym i marcu mamy zimę, jest na świecie takie miejsce, gdzie o tej porze roku świeci słońce, a temperatury są iście wakacyjne. Któż z nas nie marzy, żeby znaleźć się tam? Co to za miejsce? Wyspy Kanaryjskie. Wyspy Kanaryjskie, czyli cel podróży dwóch Piotrków. Czy będą się przemieszczać? Rowerem.

Jeden Piotrek jest ze Szczecina, drugi natomiast z Jeleniej Góry. Obu łączy zamiłowanie do rowerów.

Wyspy Kanaryjskie stały się jednym z najpopularniejszych na świecie miejsc wypoczynku pod koniec lat 50 XX wieku. Wówczas to utrwalił się ich obraz jako raju turystycznego, w którym słońce świeci przez cały rok. Mimo ogromnej popularności archipelagu, bardzo niewiele osób wie coś więcej na jego temat. Dlatego jednym z celów naszej wyprawy jest eksploracja wysp i pokazanie tego miejsca w nieco inny sposób niż jest przedstawiany w katalogach biur podróży. - o celu celu podróży ochoczo opowiadają rowerzyści.

Dlaczego akurat Wyspy Kanaryjskie?

Archipelag zachwyca zróżnicowanym krajobrazem tych wulkanicznych wysp - od zielonych dolin, po księżycową scenerię zastygłej lawy, od wąwozów przypominających Arizonę, po ośnieżone szczyty czy piaszczyste, rozległe wydmy, jak na Saharze. Także żywa jest tam tradycja ludowa.

Jeżeli chce się zobaczyć prawdziwe Wyspy Kanaryjskie, trzeba opuścić zatłoczony kurort. Wystarczy wówczas rozejrzeć się wokół, by stwierdzić, że na wyspie, poza hotelem i plażą, jest wiele ciekawych miejsc. Będziemy chcieli odkryć te miejsca, a później pokazać zainteresowanym. - mówi Piotr Małolepszy.

Początek wyprawy 25 lutego. Lecimy samolotem z Frankfurtu-Hahn do Arrecife (Lanzarote). Następnie między wyspami będziemy przemieszczać się promami. W ciągu 3 tygodni planujemy zwiedzić Lanzarote, Fuerteventure, Gran Canarie, Teneryfe, La Gomere i jeśli czas pozwoli to jeszcze La Palme. Poza tym chcemy zdobyć najwyższe szczyty Gran Canarii i Teneryfy (wulkan Teide 3718 m.n.p.m). Powrót samolotem 17 marca z Teneryfy Południowej również do Frankfurtu-Hahn.- opowiadają.

Portal wSzczecinie.pl objął patronat medialny nad wyprawą. Po powrocie zobaczycie u nas zdjęcia.

strona internetowa wyprawy - www.wyspy-kanaryjskie.org