W dniach 20-22 kwietnia 2007r. w Szczecinie na Torze Kolarskim im. Zbysława Zająca ( Wojska Polskiego) odbywały się zawody Pucharu Polski w kolarstwie torowym.
Kolarstwo to oczywiście kolorowy sport – barwne stroje i profesjonalne rowery – warto było się wybrać. Pierwszy dzień minął pod znakiem niskiej temperatury i wiatru. Zawody odbywały się w zawrotnum tempie aby zdążyć przed nocą a jednocześnie się rozgrzać. Przyjemnie było popatrzeć na zawrotne prędkości osiągane przez kolarzy. Było to zarazem wyjście w stronę publiczności – bo wstęp był wolny.

Atmosfera drugiego dnia to już prawdziwy piknik, który dla zawodników upłynął pod znakiem sprintów i jazd drużynowych na 3 i 4 km – wszystko zaczęło się od godziny 10.00. A o godzinie 16.00 odbył się sprawdzian kadry narodowej. Prawdziwe wrażenie jednak wywarły na widzach jazdy torowe na długich dystansach – pędzący peleton 60 kolarzy na dystansie 24 km sprawił, że ciekawscy kibice odrobinę odsunęli się od toru. Sprinty drużynowe, madison, scratch oraz sprawdzian kadry narodowej w niedzielę zakończyły całą imprezę.