Nagrody materialne oraz występy na imprezach i w mediach czekają na zwycięski zespół w trzeciej odsłonie konkursu „Flow – Konkurs Piosenki o Szczecinie”.

Każdy kto zechce może osobiście lub wraz z zespołem wziąć udział w konkursie. Wystarczy, że skomponuje i przedstawi podczas Finału swoją piosenkę konkursową. Wymogiem jest to że muszą być o Szczecinie, charakter piosenki to sprawa indywidualna autora i wykonawcy, na pewno nie mogą zawierać przekleństw – mówi Mikołaj Komór, organizator. Czy piosenki, wskazujące słabe punkty miasta również mają szansę na wygraną? - Jeśli tak zadecyduje jury, to oczywiście. Zwycięska piosenka ma być elementem promocji miasta, tym faktem może się sugerować jury. - odpowiada Komór.  

Zgłaszać można się przez formularz na stronie internetowej www.grupagrogress.pl. Formularz należy wypełnić i przesłać wraz z wersją mp3 nagranej piosenki na nasz adres e-mail: kontakt@grupaprogress.pl do 9 marca 2012 roku.

Finał Konkursu odbędzie się 24 marca i zostanie podzielony na dwie części. W pierwszej z nich będą między sobą rywalizować zespoły zgłoszone poprzez formularz zamieszczony na stronie. Zespół, który wygra tą część (decyzję podejmie publiczność) otrzyma "dziką kartę" i przejdzie do decydującej rozgrywki. W tej części będzie rywalizował z dziesięcioma znanymi szczecińskimi zespołami. Zwycięzcę wybierze 3 osobowe Jury, składające się z przedstawiciela Akademii Sztuki, Urzędu Miejskiego i Klubu 13 Muz.

Konkurs odbędzie się już po raz trzeci. Co zyskali zwycięzcy poprzedniej edycji? - Zespół poza nagrodą materialną zyskał rozgłos: miał koncert w Pomerania TV, został opisany w gazetach, dostał kilka propozycji grania na koncertach w mieście i województwie oraz propozycję umieszczenia piosenki na stronach miasta. - mówi Mikołaj Komór.

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym konkursu.