Dziewczyny z Less Waste Market zapraszają na wiosenną odsłonę pchlego targu w Hali Odra. „Trzynaście edycji za nami, a przed nami wydanie świąteczne. Tym bardziej zapraszamy, oprócz odzieży będzie można rozejrzeć się za prezentem od zajączka” – zachęcają Agata, Hania i Magda.

Podczas zbliżającej się wielkimi krokami kolejnej odsłony Less Waste Market, oprócz stoisk z używanymi ubraniami i akcesoriami, pojawią się także rękodzielnicy działający w duchu less waste. 

– Najnowsza odsłona wypada w niedzielę handlową. Dlatego też wiele osób zapewne odwiedzi centra handlowe. A dlaczego warto odwiedzić nas w Hali Odra? Kupując z drugiego obiegu wspieramy działania proekologiczne, przyczyniamy się do walki z konsumpcjonizmem. Poza tym, u nas nie ma sieciówek, a co za tym idzie – jest duża szansa na upolowanie czegoś unikatowego. I co tu dużo mówić, rzeczy z drugiego obiegu są zazwyczaj tańsze – zachęcają organizatorki Less Waste Market.

Dziewczyny zdają sobie również sprawę, że obecnie trwa sezon przecen, a sieciówki kuszą rabatami. Mają jednak nadzieję, że coraz więcej osób będzie stawiać na świadome wybory, które nie będą obciążać planety.

– Może nie wszystko u nas jest po 10 złotych i czasem wysoka cena za używaną rzecz może zaskoczyć. Wiemy jednak, że nasi wystawcy sprawiedliwie wyceniają swoje produkty. Jeśli coś jest rzeczywiście droższe, to tylko dlatego, że jest z dobrych materiałów – podkreśla Agata. – W przeciwieństwie do sklepów w centrach handlowych, u nas można się targować – dodaje.

Tak, jak ostatnio, prowadzona będzie również zbiórka koców dla zwierząt w schroniskach. Ostatnio dziewczynom udało zebrać się dwa wielkie worki, które zostały zabrane przez wolontariuszy z choszczeńskiej placówki.

– Oddałyśmy również niechciane ubrania, które po zakończonym markecie decydują się przekazać wystawcy. Trafiły do jedynego sklepu charytatywnego w Szczecinie, Sue Ryder – dodaje Magda.

Wystawcy zapraszają w niedzielę (2 kwietnia) od godz. 12:00 do Hali Odra przy bulwarze Beniowskiego 5. Wydarzenie potrwa do godz. 17:00. Wstęp dla odwiedzających jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/events/219289717309228.

– Bierzcie znajomych, rodzinę, psa, kota i wpadajcie do Hali Odra – zapraszają dziewczyny.