Najpierw dokument o Pearl Jam, potem pokaz trzech filmów, które łącznie zdobyły aż 22 nominacje do Oscara, a na deser transmisja z oscarowej gali. W niedzielę w Cafe Hormon szykuje się bardzo filmowy wieczór.
Na Oscarowy Maraton Filmowy, który w Cafe Hormon odbędzie się dosłownie kilka godzin przed rozpoczęciem 88. ceremonii rozdania najważniejszych na świecie nagród filmowych, już po raz drugi zaprasza Stowarzyszenie Kultury i Integracji „in tractU”. W repertuarze znalazły się trzy filmy, które łącznie zdobyły aż 22 nominacje do tegorocznych statuetek. To „Spotlight” w reż. McCarthy'ego, kręcony częściowo we Wrocławiu „Most szpiegów” Spielberga oraz „Mad Max: Na drodze gniewu” w reż. George'a Millera.

- Pokażemy filmy, które są absolutnymi faworytami do tegorocznych Oscarów. „Mad Max” zdobył aż 10 nominacji, a „Spotlight” i „Most Szpiegów” po 6. To ścisła czołówka – zachęca Michał Jakubów ze Stowarzyszenia Kultury i Integracji „in tractU”. - To będzie wieczór z dużą dawką dobrego kina – dodaje.


Filmowy maraton poprowadzi Agnieszka Górska, znana ze Szczecińskiej Grupy Improwizacyjnej „Pod Pretekstem”, a w związku z tym organizatorzy zapowiadają: „jedno jest więc pewne - nudno to Wam nie będzie”.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19:30 od projekcji filmu „Spotlight”. Około 21:45 zostanie pokazany „Most szpiegów”, a 15 minut po północy – „Mad Max: Na drodze gniewu”. Po zakończeniu maratonu, około 02:30, rozpocznie się transmisja tegorocznej gali rozdania Oscarów.

Bilety na maraton kosztują tylko 5 zł. Dodatkowo organizatorzy przygotowali sporo promocji przy barze i w kuchni oraz konkursy z nagrodami, w których do zdobycia są m.in. wejściówki do prowadzonego przez „in tractU” Escape Roomu przy ul. Kolumba 4, szczecińskie upominki oraz podwójne bilety na wybrany koncert do klubu Hormon.

To jednak nie wszystkie niedzielne atrakcje w Cafe Hormon. Już o godzinie 17:00 rozpocznie się kolejny pokaz w ramach cyklu „Dokumentalne niedziele z Jamensonem”. Tym razem będzie można obejrzeć dokument "Pearl Jam Twenty" w reż. Cameron Crowe przedstawiający historię zespołu Pearl Jam i ukazujący wiele nieznanych faktów dotyczących tej grupy.

- Filmy do niedzielnych pokazów staramy się dobierać tak, aby były ciekawe dla wszystkich, nie tylko dla koneserów danego tematu. Zachęcam do tego, żeby przyjść i się przekonać, że dokument o Pearl Jam absolutnie nie jest to film tylko dla fanów tej grupy
– mówi Jakubów.


Wstęp na rozpoczynający się o 17:00 wieczór z dokumentem kosztuje 5 zł. Z biletem wstępu na "Pearl Jam Twenty" nie trzeba będzie płacić za wejście na Oscarowy Maraton Filmowy.