koncerty

Zamkowe Lato Artystyczne 2021: TRIO CON FUOCO

fot. materiały prasowe/ fot. Sławomir Głowacki

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 08.08.2021
O której godzinie?
16:00
Za ile?
5/10 zł
Opis wydarzenia
W tym roku przypada setna rocznica urodzin legendarnego kompozytora tanga argentyńskiego, Astora Piazzolli. Z tej okazji zespół uzdolnionych muzyków - Edyta Wolańska (skrzypce), Natalia Wesołowska (wiolonczela) i Oleg Wolański (akordeon), przygotował program z utworami mistrza.
Podczas koncertu „100 lat Piazzolla” usłyszymy:

1. Astor Piazzolla – Street Tango

2. Astor Piazzolla – La Muerte del Angel

3. Astor Piazzolla – Oblivion

4. Astor Piazzolla – Libertango

5. Astor Piazzolla – Cztery Pory Roku w Buenos Aires

Na scenie zaprezentują się:

Edyta Wolańska – skrzypaczka. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuki w Szczecinie, gdzie obecnie pracuje jako asystent wykładowca. Solistka grupy pierwszych skrzypiec Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz koncertmistrzyni wielu międzynarodowych projektów orkiestrowych. Współpracowała z wieloma wybitnymi instrumentalistami: Shlomo Mintz, Jozsef Lendvay, Jan Stanienda, Tomasz Tomaszewski czy Daniel Stabrawa. Jest laureatką licznych konkursów, m.in. Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Skrzypków w Bystrzycy Kłodzkiej (w latach 1999 do 2001), Makroregionalnych Przesłuchań klas skrzypiec w Elblągu (2008), finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu (2002) oraz „Concorso Musicale Europeo Citta di Filadelfia" we Włoszech.

Natalia Wesołowska – wiolonczelistka. W 2014 roku uzyskała stopień magistra na Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie wiolonczeli dr. hab. Tomasza Szczęsnego. Swoje umiejętności doskonaliła na mistrzowskich kursach wiolonczelowych i kameralnych. Brała udział w konkursach krajowych i międzynarodowych. Jako kameralistka i muzyk orkiestrowy występowała w USA (New York: Carnegie Hall i Lincoln Center), Niemczech, Dani, Holandii, Czechach, na Litwie i Ukrainie. W 2015 roku była koordynatorem projektu International Lutosławski Youth Orchestra. Aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym Szczecina. Od 2017 roku jest członkiem grupy wiolonczel Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Do końca 2018 roku współprowadziła Szczecińską Młodzieżową Orkiestrę Kameralną. Za wybitne osiągnięcia w nauce dwukrotnie otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Oleg Wolański – akordeonista, organista. Z wynikiem celującym ukończył Narodową Akademię Ukrainy im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie (studia magisterskie) oraz podyplomowe studia o specjalizacji instrumentalistyka - akordeon (dyplom z wyróżnieniem) Absolwent studium organistowskiego „Pro Musica Sacra” w Szczecinie. Laureat wielu międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych, takich jak XX Festa Internazionale Della Fisarmonica Erbezzo (Grand Prix) oraz XVIII Festival Internazionale Della Fisarmonica „Dolomiti” (Grand Prix). Wykonując partie solowe akordeonu koncertował z wieloma europejskimi zespołami, orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi. Występował m.in w Teatro Salieri (Legnago), Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie czy Operze na Zamku w Szczecinie. Od 2017 roku prowadzi klasę akordeonu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie. Doktorant Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję