W poniedziałek, 13 marca (o godz. 6:00), zamknięty zostanie przejazd kolejowo-drogowy na ulicy Cukrowej. Do piątku, 17 marca (do godz. 24:00), prowadzona będzie tam naprawa nawierzchni.

Cały ruch przejmie wówczas ul. Południowa. Zmienione będą musiały zostać również trasy autobusów.

Linia 61, w kierunku dworca głównego, od przystanku „Ustowska” kursować będzie przez ul. Krygiera, rondo Hakena, ul. Południową, rondo Uniwersyteckie, ul. Mieszka I i od przystanku „Reda” swoją stałą trasą według obowiązującego rozkładu jazdy.

Linia 62, w kierunku pl. Kościuszki, od przystanku „Ustowo Auchan” kursować będzie przez ul. Krygiera, rondo Hakena, ul. Południową, rondo Uniwersyteckie, ul. Cukrową, Husarów i od przystanku „Cukrowa” swoją stałą trasą według obowiązującego rozkładu jazdy.

Linie 241, 243 i nocna 523 zmienią trasy w obu kierunkach. W stronę Przecławia od przystanku „Cukrowa Uniwersytet” pojadą ul. Cukrową, Radomską, Południową, rondem Hakena, ul. Krygiera i od przystanku „Warzymice Osiedle Dębowe’” (linie 241, 523) oraz od przystanku „Warzymice Osiedle Promyk” (linia 243) swoją stałą trasą według obowiązującego rozkładu jazdy.

W kierunku pl. Kościuszki od przystanku „Warzymice Osiedle Dębowe” (linie 241, 523) oraz od przystanku „Warzymice Osiedle Promyk” (linia 243) pojadą ul. Krygiera, rondem Hakena, ul. Południową, rondem Uniwersyteckim i od przystanku „Reda” swoją stałą trasą według obowiązującego rozkładu jazdy.

Planowane prace to doraźna naprawa. Docelowo przygotowywana jest przebudowa przejazdu w ramach modernizacji linii kolejowej w kierunku granicy. Przyjęta koncepcja zakłada, że pociągi pojadą wiaduktem.