Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego zaaprobował poszerzenie Indykatywnej Listy Projektów Indywidualnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 o 14 nowych projektów, których realizacja ma charakter strategiczny dla rozwoju regionu.
Uchwałę w sprawie aktualizacji listy podjął na posiedzeniu w dniu 15 maja 2009 r. Oprócz wprowadzenia nowych projektów na Indykatywną Listę Projektów Indywidualnych, Zarząd Województwa zaakceptował także zaproponowane modyfikacje, dotyczące projektów już ujętych w ILPI.
Na przykład, zmianie uległ zakres rzeczowy projektu pt. „Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie”, projekt pt. „Budowa obwodnicy śródmiejskiej Szczecina” został podzielony na trzy projekty. Z projektu „Rozbudowa Muzeum Narodowego w Szczecinie” został wydzielony jako osobne przedsięwzięcie umieszczone na ILPI projekt „Budowa pawilonu wystawienniczego służącego celom Centrum Dialogu Przełomy” zaś wartość projektu pt. „Filharmonia Szczecińska im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie” zwiększono do kwoty 115 mln zł.
Zaktualizowana lista indykatywna, która stanowi załącznik nr 4 do Uszczegółowienia RPO WZ, zostanie oficjalnie opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.
Przypominamy, że w okresie między listopadem 2008 roku a marcem br. Zarząd Województwa jako Instytucja Zarządzająca RPO WZ zaproponował rozszerzenie ILPI łącznie o 14 nowych projektów o kluczowej wadze dla rozwoju regionu, z następujących zakresów działań i poddziałań:
Wzrost atrakcyjności inwestycyjnej
Drogi w miastach na prawach powiatu
Sieci elektroenergetyczne
Sieci dystrybucji gazu ziemnego
Infrastruktura społeczeństwa informacyjnego
Infrastruktura turystyki
Infrastruktura turystyki na obszarze metropolitalnym
Rozwój infrastruktury kulturalnej na obszarze metropolitalnym
Infrastruktura edukacyjna – szkolnictwo wyższe
Infrastruktura edukacyjna – szkolnictwo ponadgimnazjalne
Infrastruktura edukacyjna – szkolnictwo gimnazjalne
Nowe projekty przeszły całą wymaganą procedurę opiniowania i konsultacji. Do 10 maja br. można było wszystkie uwagi zgłaszać za pośrednictwem poczty elektronicznej, natomiast na konferencji uzgodnieniowej, która odbyła się 6 maja, wszystkie zainteresowane strony osobiście mogły się zapoznać ze zgłoszonymi projektami i wyrazić swoją opinię. Jak poinformował Wydział Zarządzania RPO, w ich toku nie zgłoszono żadnych zastrzeżeń co do nowego kształtu Indykatywnej Listy Projektów Indywidualnych.
Komentarze
0