W poniedziałek rano sztab trenerski, piłkarze oraz część pracowników przeszło badania wymazowe na obecność koronawirusa. Jak informuje Krzysztof Ufland, rzecznik prasowy klubu, jest to zgodne z protokołem medycznym opracowanym przez komisję medyczną PZPN. Jedna z pobranych próbek dała wynik dodatni.

Zgodnie z wytycznymi, wszyscy przebadani, którzy mieli w ostatnim czasie jakikolwiek kontakt z osobą zakażoną wirusem, rozpoczynają dziś kwarantannę. Przez najbliższe dni przygotowania drużyny podporządkowane zostaną decyzjom sanepidu: odwołane zostały treningi drużynowe, zawodnicy otrzymają plan treningów indywidualnych do realizowania we własnych domach.

Dziś oraz po kolejnych 48 godzinach osoba z wynikiem dodatnim przejdzie kolejne badania. Następnie sanepid może podjąć decyzję o kolejnych testach na obecność koronawirusa dla całej grupy. Negatywne wyniki pozwoliłyby wówczas podjąć decyzję o ewentualnym, zdecydowanym skróceniu okresu kwarantanny.

Jak informuje rzecznik prasowy Pogoni Szczecin, u osoby z wynikiem dodatnim zakażenie przebiega jak dotąd bezobjawowo, czuje się dobrze.

We wtorek sanepid poinformował o 26 nowych zakażeniach koronawirusem w naszym regionie. Dwa przypadki dotyczą naszego miasta. Jak podaje sanepid, to młody i starszy mężczyzna. Od początku pandemii w woj. zachodniopomorskim koronawirusa potwierdzono u 899 osób, 23 z nich zmarły.