Już w piątek po południu skrzaty przywitają gości jarmarku, który przez wielu uznawany jest za najpiękniejszy. Mowa o Jarmarku Bożonarodzeniowym, który od lat organizowany jest przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Na odwiedzających czeka wiele atrakcji, które pozwolą poczuć magię świąt.

Na Dużym Dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich już świeci kilkunastometrowa choinka udekorowana barwnymi ozdobami i światełkami. Nie brakuje również tradycyjnych iluminacji świątecznych. Na zamkowych elewacjach już mienią się płatki śniegu, a na Wieży Dzwonów pojawił się Mikołaj z zaprzęgiem reniferów. Na dziedzińcach można znaleźć doskonale znane iluminacje 3D, renifera i wielką bombkę.

Romantyczna sceneria pod jemiołą i zagroda renifera

Natomiast już w piątek będzie można zajrzeć do bajkowej zagrody renifera Świętego Mikołaja. Atrakcją będą także karuzele – wiedeńska i łańcuszkowa.

„Pary będą mogły spotkać się w romantycznej scenerii pod jemiołą, a wszyscy chętni będą mogli zatrzymać magiczne chwile korzystając z fotobudki” – zachęcają organizatorzy. „Odbędzie się także pokaz tworzenia lodowych rzeźb”.

Na stoiskach z rękodziełem będzie można kupić świąteczne ozdoby i prezenty. Nie zabraknie również „Alei Zachodniopomorskich Smaków” z kulinariami i produktami regionalnymi. Warto dodać, że Zamek zaplanował bogaty program artystyczny z koncertami, spektaklami, konkursami i wspólnym kolędowaniem.

Korowód kolędników i spotkanie z Mikołajem

W korowodzie kolędników po zamkowych dziedzińcach przechadzać się będą animatorzy w świątecznych strojach, żonglerzy oraz szczudlarze. Dodatkowo organizatorzy zachęcają gości do ciekawego doboru garderoby, bowiem w sobotę o godz. 16 zaplanowano konkurs na najładniejszy strój świąteczny.

„Najmłodszych zapraszamy na interaktywne przedstawienia teatralne i spotkania z Mikołajem” – zachęcają organizatorzy. Już w piątek o godz. 16:30 rozpocznie się przedstawienie teatralne dla dzieci pn. „Zbliża nas świąteczny czas. Spotkanie z Mikołajem”. Ponadto w sobotę i niedzielę w Kinie Zamek wyświetlane będą projekcje świątecznych bajek (godz. 12 i 15).

Karaoke i wspólne kolędowanie

Chętni będą mogli również spróbować się w świątecznym karaoke. Dodajmy, że na świątecznej scenie wystąpią Sweet Four, Trio Con Fuoco, Optymalni, Orkiestra Wojskowa w Szczecinie, Piotr Huegl Piterski.

Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku zaprasza w piątek (godz. 16-20), sobotę (godz. 12-20) oraz w niedzielę (godz. 12-20). „W niedzielę, na zakończenie Jarmarku zapraszamy do wspólnego kolędowania na żywo z udziałem Teatru Gwitajcie” – zachęcają organizatorzy.