spektakle i opery

Zabić prezydenta

foto: Piotr Nykowski / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 08.12.2019
O której godzinie?
17:00
Za ile?
20 i 18 zł
Opis wydarzenia
Dla jednych psychopata, którego należy potępić, dla innych obiekt kultu i niedościgniony wzór. Teatr Współczesny w Szczecinie zaprasza na spektakl o Eligiuszu Niewiadomskim, zabójcy pierwszego prezydenta RP Gabriela Narutowicza.

 

Spektakl o Eligiuszu Niewiadomskim, zabójcy pierwszego prezydenta RP Gabriela Narutowicza jest próbą zrozumienia człowieka, szukania analogii, odniesień do współczesności i poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie – jaki jest właściwy klucz do zrozumienia istoty tego zabójstwa? Dlaczego Niewiadomski, Polak, katolik, ojciec i mąż, ceniony artysta myślał, że ratuje kraj? Dla kogo – i dlaczego, jeśli w ogóle – został bohaterem…? Sztuka Piotra Rowickiego w reżyserii Piotra Ratajczaka z Arkadiuszem Buszką w roli Niewiadomskiego, to kolejna artystyczna współpraca tego trio.

autor: Piotr Rowicki

reżyseria: Piotr Ratajczak

obsada: Arkadiusz Buszko

 

prapremiera: 28 września 2019, Teatr Mały

spektakl trwa: 60 minut

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję