Z okazji VIII Międzynarodowego Dnia Przewodnika, który w Szczecinie będziemy świętować już 22 lutego, przygotowano 24 bezpłatne spacery po mieście aż 22 różnymi trasami. Na większość wycieczek liczba miejsc jest ograniczona. Bezpłatne bilety na te trasy będzie można otrzymać po wcześniejszej rejestracji online, która rusza w najbliższy poniedziałek o godz. 10:00 i potrwa do piątku, 14 lutego do godz. 14:00.

Będzie można odwiedzić miejsca, które gościły w filmowych produkcjach, poznać Szczecin jako kolebkę caryc czy zwiedzić miasto śladami rodziny Stoewerów. To tylko kilka propozycji z ponad 20 tras przygotowanych w ramach VIII Dnia Przewodnika Turystycznego w Szczecinie. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Szczecin wielu kultur”, co ma podkreślić wielonarodowy charakter miasta i przypomnieć losy dawnych mieszkańców.

Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć niedostępne dla nich na co dzień miejsca, jak np. Browar Bosman, archiwum Straży Granicznej czy podziemia Urzędu Miasta. W planie są nie tylko spacery, ale również przejażdżki zabytkowym tramwajem oraz rejs do betonowca.

Zwiedzanie rozpocznie się w sobotę, 22 lutego, o godzinie 11.00 na placu Lotników, a zakończy koncertem organowym w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba o godz. 14.30. Bezpłatne bilety na trasy z limitowanym wstępem do obiektów będą dostępne w Punktach Informacji Turystycznej na pl. Żołnierza i dworcu PKP. Bilety będzie można odebrać w dniach 17 – 20 lutego, ale wymagane do tego są wcześniejsze zapisy online, które na stronie www.zstw.szczecin.pl ruszają w poniedziałek, 10 lutego, o godz. 10:00 i potrwają do piątku, 14 lutego, do godz. 14:00. W wyjątkowych sytuacjach rejestracja będzie możliwa również w miejscu odbioru biletów.

Rejestracja będzie możliwa w dniach 10-14.02.2020.

Odbiór biletów będzie możliwy w dniach 17-20.02.2020.