Po 9 miesiącach PolskiBus wstrzymuje kursy na trasie Szczecin - Berlin.

PolskiBus połączenia na trasie Szczecin - Berlin wprowadził wraz z początkiem października ubiegłego roku. Autobusy tej linii kursowały 6 razy dziennie. Od 26 czerwca rezerwacja biletów do i z Berlina nie jest już możliwa.

Jak informuje PolskiBus na swoim fanpage'u w serwisie Facebook, linia Szczecin - Berlin w ramach P19 zostaje zawieszona do odwołania. - Oczekujemy na konieczne pozwolenia. Jeśli je otrzymamy to od razu dodamy do kalendarza nowe kursy w ramach tej linii. Za utrudnienia przepraszamy – czytamy w odpowiedzi PolskiegoBusa w serwisie Facebook.

Próbowaliśmy dowiedzieć się więcej szczegółów, ale otrzymaliśmy tylko informację, że linia P19, kursująca na razie trasie Szczecin - Berlin, zostaje zawieszona.

Jak poinformowało Radio Szczecin w swojej dzisiejszej audycji Czas Reakcji, zawieszenie przez PolskiegoBusa kursów na trasie Szczecin - Berlin ma związek ze złożeniem przez szczecińskich przewoźników (w grudniu ubiegłego roku) zawiadomienia do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o tym, że działania PolskiegoBusa są niedozwolone i że przewoźnik ten stosuje ceny dumpingowe.

Co ciekawe, od 26 czerwca PolskiBus przedłuża linię P14 i do Berlina pojadą mieszkańcy Rzeszowa, Krakowa i Wrocławia.

PolskiBus to przewoźnik autokarowy, u którego, o ile dostatecznie wcześnie dokonamy rezerwacji, bilety możemy kupić od 1 zł + 1 zł opłaty rezerwacyjnej. Firma obsługuje 19 tras, docierając do 22 polskich miast oraz 5 miast europejskich - Berlina, Bratysławy, Pragi, Wiednia i Wilna.