Po miesiącu od cichego otwarcia na dworcu Szczecin Główny zaplanowano wielką imprezę z atrakcjami dla mieszkańców. Przewidziano koncerty, przedstawienia teatralne, pokazy filmowe w schronie, quiz wiedzy o dworcu i warsztaty ogrodnicze. Wstęp będzie bezpłatny.
Po trwającym 1,5 roku remoncie dworzec PKP w Szczecinie został otwarty ostatniego dnia kwietnia. Po cichu i bez fanfar. Kilkanaście dni później na dworcu pojawił się prezydent, który uroczyście przeciął wstęgę. Dopiero po miesiącu funkcjonowania „nowego” dworca zaplanowano imprezę dla mieszkańców. O tym, że PKP szykuje takie wydarzenie wiadomo było już w kwietniu, kiedy na stronie spółki pojawiło się zamówienie na „wykonanie i organizację eventu promującego otwarcie dworca PKP Szczecin Główny”.

Impreza pod hasłem „Dzień Dworca PKP w Szczecinie” odbędzie się w najbliższą sobotę, 4 czerwca. Jej początek zaplanowano o godz. 11:00 w głównym budynku przy ul. Kolumba 2. Potrwa do około 19:00.

W programie znalazły się m.in.: warsztaty ogrodnicze (start o 11:00) i koszulkowe (start o 12:30), występ iluzjonisty (12:30), występ beatboxera (13:00), projekcje filmowe wyświetlane w schronie pod dworcem (14:00) i gra miejska. Teatr Rozmaitości Gwitajcie wystawi trzy spektakle - „Lokomotywę” (11:30) i „Bajki Brzechwy” (14:00) dla najmłodszych oraz „Stąd do Paryża” (15:00). O 16:30 będzie można wziąć udział w quizie wiedzy o dworcu wzorowanym na teleturnieju „1 z 10”. Z kolei wieczorem zaplanowano występ Klaudii Błaszczyk (18:10 ) oraz recital Jacka Borkowskiego (18:30).

Dworzec PKP w Szczecinie został wyremontowany w środku i na zewnątrz, wybudowano nową kładkę i przebudowano perony 1. i 4. W przyszłym roku planowany jest drugi etap inwestycji, obejmujący m.in. remont starej kładki oraz zadaszenie peronów.