Nie będzie można już polecieć do Krakowa, ograniczone zostaną także połączenia do Warszawy i Dublina. Z lotniska w Goleniowie znikają kolejne połączenia. „Podczas gdy inne się rozwijają, nasze cofa się, oferta jest coraz gorsza” – zwraca uwagę pan Piotr, który napisał w tej sprawie do naszej redakcji. Dlaczego tak się dzieje? Niestety, przedstawiciele Portu Lotniczego Szczecin Goleniów milczą.

Loty ze Szczecina do Warszawy-Modlin będą realizowane jedynie do końca września. To efekt cięć w zimowym rozkładzie lotów przewoźnika Ryanair, który anulował 10 tras, w tym bezpośrednie połączenie ze Szczecina.

„Tej ogromnej straty w ruchu i połączeniach można było uniknąć, gdyby zarząd lotniska Warszawa-Modlin zawarł długoterminową umowę rozwojową ze swoim największym klientem” – czytamy w komunikacie biura prasowego Ryanair.

Tym samym loty ze Szczecina do stolicy kraju (ale na lotnisko Okęcie) będą realizowanie jedynie przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Trzeba jednak dodać, że likwidacja połączeń oferowanych przez Ryanair to nie jedyne cięcia w Porcie Lotniczym Szczecin Goleniów.

W zimowym rozkładzie lotów ograniczone zostanie także bezpośrednie połączenie do Dublina. Loty będą realizowane tylko 31 października i 2 listopada br. Pod koniec października z rozkładu rejsów usunięte zostanie również połączenie do Krakowa realizowane przez Ryanair.

„Podczas gdy inne polskie lotniska się rozwijają (mniejsze od Szczecina jak Bydgoszcz, Rzeszów, Lublin, Radom, Olsztyn) i biją nowe rekordy odprawionych pasażerów, to nasze lotnisko cofa się, oferta jest coraz gorsza. Oczywiście, gdy pojawią się nowe połączenia, to trąbią o tym na prawo i lewo, ale gdy coś znika – cisza” – nie kryje swojej złości pan Piotr.

Pytania do przedstawicieli Portu Lotniczego Szczecin Goleniów w sprawie znikających połączeń wysłaliśmy 21 sierpnia. Pomimo przypomnień z naszej strony, zapewnień o ich przekazaniu i odpowiedzi, ta nie nadeszła do momentu publikacji tego materiału.

Gdzie w takim razie będzie można polecieć ze Szczecina w sezonie zimowym? Pozostaną połączenia LOT na Okęcie, Norwegian i WizzAir do Oslo oraz Ryanaira do Londynu i Liverpoolu. „Nie muszę mówić, że jak na miasto wielkości Szczecina, to siatka bardzo uboga” – krytykuje mieszkaniec.