Konkurs na stanowisko dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin wygrała Dorota Serwa. Do magistratu przeniesie się z Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, w której od 11 lat pełniła funkcję dyrektora.

O kierownicze stanowisko w wydziale kultury ubiegało się 8 kandydatów. Komisja konkursowa najwyżej oceniła koncepcję pracy przedstawioną przez Dorotę Serwę. Olbrzymim atutem tej kandydatury było jej ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy w sferze kultury.

„Nowa dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin to bardzo doświadczona menedżerka kultury, producentka wielu wydarzeń artystycznych, koordynatorka projektów, pomysłodawczyni wydawnictw płytowych i książkowych, autorka publikacji z zakresu muzykologii i dziedzictwa kulturowego. Sprawnie porusza się po obszarach związanych z muzyką, sztuką, fotografią oraz edukacją kulturalną” – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Dorota Serwa znana jest szczecinianom przede wszystkim jako dyrektor filharmonii. Funkcję tę pełniła od momentu otwarcia tej instytucji. Była wielokrotnie nagradzana za działania na rzecz popularyzowania kultury. Odebrała m.in. medal stulecia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

W swojej nowej pracy ma pomóc prowadzić miastu dialog ze środowiskiem artystycznym, zapewniając jednocześnie szersze spojrzenie na problematykę działalności kulturalnej. To wszystko przełożyć ma się na wyznaczanie kierunków rozwoju i wsparcie podmiotów działających w tej sferze.

Dorota Serwa urodziła się w 1972 roku. Jest absolwentka średniej szkoły muzycznej w Szczecinie i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z wykształcenia jest muzykologiem.