wystawy

WYSTAWA: Narodziny polskiego Szczecina | w kamienicy przy ul. św. Wojciecha 1

foto: archiwum wSzczecinie.pl

Gdzie?
kamienica przy ul. św. Wojciecha 1
Kiedy?
Niedziela, 05.07.2020
O której godzinie?
11:00
Do kiedy?
Niedziela, 05.07.2020
Do której godziny?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Muzeum polskiego Szczecina zaprasza do zwiedzania wystawy „Narodziny polskiego Szczecina” przygotowanej z okazji 75-lecia ustanowienia polskiej administracji w mieście. Wystawę będzie można zwiedzać 4 lipca (sobota) w godzinach 14-17 oraz 5 lipca (niedziela) w godzinach 11-17 w oficynie oraz korytarzu kamienicy przy ul. św. Wojciecha 1. Wstęp wolny.

 

Już po raz drugi zaprezentowany zostanie unikalny w skali całego kraju zbiór, w którego skład wchodzą oryginalne obiekty z okresu 1945-1948: zdjęcia, plakaty, ulotki, obwieszczenia, mapy czy dokumenty. W ten sposób chcemy zaprosić do odkrywania fascynujących początków polskiego Szczecina, wierząc w to, że prawdziwa historia nie jest zamknięta w książkach i podręcznikach.

Osoby, które miały okazję zwiedzać wystawę rok temu mogą spodziewać się nowych eksponatów. Zamierzamy bowiem pokazać inną część zbioru. Ponadto wystawa jest sukcesywnie rozwijana i wciąż trafiają do niej nowe obiekty, w tym roku m.in.: pamiątki po polskiej kolonii w chińskim Harbinie (której część po II wojnie światowej osiedliła się w Szczecinie), plakaty o zakazie wywozu mienia ruchomego z Ziem Odzyskanych czy ulotki propagandowe zrzucane przez alianckie lotnictwo na niemiecki Szczecin. W sumie pokażemy ok. 200 eksponatów.

Niestety epidemia pokrzyżowała nasze dotychczasowe plany wystawiennicze, a także wymusiła zmianę formy zwiedzania nadchodzącej wystawy. Nie przewidujemy tym razem zwiedzania za uprzednią rejestracją i w kilku turach zwiedzania po 20-25 osób, które odbywały się o określonych godzinach. Zamiast tego na wystawę będzie można wejść o dowolnej porze w godzinach podanych wyżej, tak jak do normalnego muzeum. Jednak w oficynie nie będzie mogło przebywać naraz więcej niż 10 zwiedzających (liczba ta ulec może jeszcze zmianie). Choć wystawa będzie miała miejsce na otwartej przestrzeni, to jednak na czas zwiedzania zalecamy założenie masek oraz utrzymywanie odległości ok. 2 m od drugiej osoby, w tym mieszkańców kamienicy. Na miejscu będą środki dezynfekcyjne oraz rękawiczki jednorazowe. Gdyby utworzyła się do zwiedzania kolejka, pierwszeństwo będą miały osoby, które wcześniej odebrały karnet na cały cykl wystawienniczy.

Na tydzień przez wystawą udostępnimy regulamin zwiedzania uwzględniający aktualne przepisy epidemiczne.

Wydarzenie współfinansowane ze środków otrzymanych od Miasta Szczecin oraz Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S. A.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję