Największy na świecie Titanic powstały z pół miliona klocków, 2-metrowy Star Destroyer z Gwiezdnych Wojen, Krzywa Wieża, Big Ben, Taj Mahal, Statua Wolności, sceny z Doliny Muminków, Harrego Pottera czy Hobbita to tylko niektóre z niemal 100 makiet zbudowanych z milionów klocków, które wkrótce będzie można zobaczyć w Szczecinie. Największa w Polsce wystawa budowli z klocków Lego przyjeżdża do nas w aż 10 tirach!
Składająca się z kilku milionów klocków Lego ekspozycja zajmuje aż 1200 metrów kwadratowych powierzchni.

Gigantyczny statek i kosmiczny pojazd

Jej największą atrakcją jest makieta Titanica odwzorowana w skali 1:25. Statek ma 11 metrów długości i blisko 3 metry wysokości. Zbudowano go z pół miliona klocków, zachowując najdrobniejsze szczegóły. Co ciekawe, budowlę będzie można oglądać nie tylko z zewnątrz, ale również zajrzeć do środka.

Jak zapowiadają organizatorzy, na wystawie będzie można obejrzeć także cieszącą się dużą popularnością kolekcję Star Wars. Istną perłą wśród ponad 50 eksponatów jest 2-metrowy Star Destroyer zbudowany z kilkudziesięciu tysięcy klocków. Poza statkiem kosmicznym są też inne unikatowe budowle, m.in. mistrz Yoda, Sokół Millennium, Gwiazda Śmierci, Darth Maul czy R2-D2.

- Budowanie z klocków jest obecnie dla wielu osób jedną z najbardziej popularnych form rozrywki. Klocki cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Możliwości budowania, jakie dają klocki, są właściwie nieograniczone – mówi Rafał Szymański, organizator wystawy. - Główną ideą powstania wystawy jest chęć stworzenia budowli o formie i wielkości niewystępującej w codziennych warunkach – dodaje.

Eksponaty z kilku milionów klocków

Na wystawie prezentowane są repliki słynnych budynków (m.in. Krzywa Wieża, Big Ben, Taj Mahal, Biały Dom, Empire State Building) oraz sceny, postaci i wydarzenia znane z filmów i bajek, m.in. z Muminków, Harrego Pottera, Indiana Jones, Simpsonów czy Hobbita. Są też makiety przedstawiające sceny historyczne, zajmujące 10 metrów kwadratowych powierzchni wesołe miasteczko oraz makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami, także zbudowanymi z klocków Lego.

Na wystawie nie brakuje też eksponatów i makiet autorskich, jak np. bitwa o Karaiby, scena z latającymi wyspami z filmu Avatar, kompleks starożytnego Forum Romanum czy Atak Hord z około 3,5 tys. minifigur. Mozaiki z klocków Lego przedstawiają znane postaci, a wśród nich m.in. Jima Morrisona, Boba Marley'a, Baracka Obamę i Lecha Wałęsę.

Dla miłośników nowoczesnych technologii przygotowano serię zaprogramowanych robotów, które reagują, np. na ruch oraz serię Lego Technic.

Odrębna strefa do zabawy klockami Lego
To nie wszystkie atrakcje. Wystawie towarzyszy strefa Fun Park, w której klockami Lego mogą się pobawić dzieci w każdym wieku. Na specjalnie wydzielonej powierzchni pojawi się strefa do zabaw Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego i przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków. Ponadto, własnoręcznie wybudowane pojazdy najmłodsi będą mogli przetestować na specjalnie przygotowanych torach zjazdowych, a wytrzymałość budowli sprawdzić na platformie wibracyjnej. Dodatkową atrakcją są filmy prezentujące świat nauki przez pryzmat klocków Lego, które będzie można zobaczyć w specjalnym edukacyjnym kinie oraz ściana „do pisania klockami”, tzw. Brick Wall.

Ile kosztują bilety?

Największą w Polsce wystawę budowli z klocków Lego będzie można odwiedzać w Szczecinie od 27 lutego do 10 kwietnia w Marcredo Center przy ul. Andrzeja Struga 31.

Wstęp jest płatny. Od poniedziałku do piątku bilety poranne (09:00-16:00) kosztują 14 zł za osobę, popołudniowe (16:00-18:30) – 17 zł i wieczorne (18:30-20:00) – 12 zł.

Inny cennik obowiązuje w soboty i niedziele. Cena biletu jest taka sama o każdej godzinie i wynosi 17 zł za osobę.

Przy zakupie biletów dla minimum czterech osób (w tym max. 2 dorosłych) zapłacimy 14 zł za osobę.

Dzieci o wzroście do 95 cm wchodzą na wystawę bezpłatne.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.wystawaklockow.pl