Wynajmowanie samochodu to nic skomplikowanego. W Szczecinie dostępnych jest wiele wypożyczalni samochodów, które oferują wynajem krotko i długoterminowy. Dzięki ofercie krótkoterminowego wynajmu możliwe jest wynajęcie auta na weekend, wakacje, czy na potrzeby jednego kursu jak przeprowadzka, przewóz mebli, większych gabarytów, czy grupy osób.

Twój wybór

Decyzja o wynajęciu samochodu to pierwszy krok, który winien być połączony z wyborem wypożyczalni i pojazdu. Jeśli priorytetem jest dla nas wybór wypożyczalni samochodów wówczas wybór samochodu należy ograniczyć do dostępnej floty pojazdów w danej wypożyczalni. Jeśli zaś zależy nam na konkretnym modelu i marce pojazdu, wówczas możemy wybierać pomiędzy wypożyczalniami, które w danym terminie oferują wybrany pojazd w różnych cenach, czy na różnych warunkach. Cena wynajmu wiąże się zwykle z pakietem usług jakie obejmuje wynajem, w niektórych wypożyczalniach mamy wszystko zawarte w cenie, w innych szereg usług opcjonalnych jest dodatkowo płatna, w tym rozszerzenie ubezpieczenia. Na terenie Szczecina do wyboru mamy wypożyczalnie franczyzowe o renomowanej marce, jak i lokalne firmy specjalizujące się w wynajmie pojazdów. Bez trudu z dnia na dzień wynajmiemy każdego typu pojazd od samochodu typowo miejskiego przez limuzynę po ciężarówkę, kampera czy motor. Większość wypożyczalni dysponuje własnymi witrynami w sieci, dzięki którym możemy przeanalizować flotę pojazdów, regulamin wynajmu samochodu, cennik, jak i zasięgnąć fachowej porady u pracowników wypożyczalni. Jeśli nie jesteśmy zdecydowani obsługa pomoże nam wybrać pojazd, długość wynajmu, jak i dopasować pakiet usług dodatkowych.

Wypożyczalnie w Szczecinie

Jak w większości miast wojewódzkich, również w szczecinie funkcjonują wypożyczalnie samochodów o zasięgi lokalnym jak i ogólnokrajowym. Nie każda wypożyczalnia samochodów w Szczecinie posiada do dyspozycji klientów wszystkie typy pojazdów, niektóre wypożyczalnie mają swoją specjalizację jak chociażby wynajem samochodów dostawczych. Nie można jednak zapominać, iż dzięki wypożyczalniom aut możliwe jest skrócenie czasu oczekiwania na samochód zastępczy do minimum. Jeśli zaistnieje taka potrzeba dostęp do różnorodnych pojazdów jest bardzo duży. Wypadków i kolizji w Szczecinie nie brakuje zarówno wśród mieszkańców jak i osób przyjezdnych. Bezgotówkowa obsługa wynajmu samochodu zastępczego to obecnie standard nie tylko w Szczecinie.

Na zwiedzanie i wypoczynek

Jeśli do szczecina wybieramy się turystycznie, ponadto zamiast kolei, autobusu czy własnego samochodu wybieramy samolot dobrze jest wynająć samochód jeszcze przed wylotem. Rezerwując lot możemy skorzystać z partnerskich ofert wynajmu samochodu na lotnisku. Gdy na wynajem samochodu na lotnisku w Szczecinie zdecydujemy się dopiero po przylocie, nic straconego. Stanowiska wypożyczalni samochodów łatwo jest znaleźć w pawilonie lotniska, dostępne są również wypożyczalnie samochodów w Szczecinie z usługą podstawienia auta na lotnisko. Zaczynając podróż wynajętym samochodem musimy pamiętać o bezpieczeństwie. Poruszając się po Szczecinie warto korzystać z parkingów strzeżonych, wybierać bezpieczne miejsca na parking wynajętego samochodu. Szczecin oferuje wiele atrakcji turystycznych, jednak nie brakuje ich poza Szczecinem, za miastem. Dodatkowo ze Szczecina nie jest już daleko nad Bałtyk, który może być atrakcyjnym celem wypoczynku.

Wynajem dla biznesu

Firmy ze Szczecina korzystają z wypożyczalni samochodów przede wszystkim w razie wystąpienia potrzeby, ale również podejmując współprace opartą o wynajem długoterminowy. Dogodne warunki rozliczenia przelewem, bezgotówkowo, bez kaucji, limitu kilometrów itp. usprawnia proces wynajęcia pojazdu. To świetne rozwiązanie dla biznesu w okresach szczytu sezonu, zamówień, ale także na okoliczność dalszej realizacji wymagającej dowozu pracowników, sprzętu itp.