wystawy inne

[wydarzenie specjalne] Daniel Day-Lewis Film Festival

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 28.09.2017
O której godzinie?
18:00
Do kiedy?
Sobota, 30.09.2017
Do której godziny?
18:00
Za ile?
10 zł
Opis wydarzenia
W czwartek, 28 września, rozpoczyna się w Klubie Delta w Szczecinie wydarzenie filmowe poświęcone postaci wybitnego aktora Daniela Day-Lewisa.
Jeden z najwybitniejszych aktorów w historii kina zapowiedział zakończenie swojej kariery. Klub Delta zaprasza do obejrzenia kilku znakomitych filmów z wybitnymi kreacjami Daniela Day-Lewisa. Podczas trzech dni prezentacji w Klubie Delta widzowie obejrzą: „W imię ojca” (nominacja do Oscara), „Aż poleje się krew” (Oscar) oraz „Lincolna” (Oscar).

Wydarzenie Specjalne w Klubie Delta przy ul. Racławickiej 10
28-30 września, godzina 18:00
DANIEL DAY-LEWIS FILM FESTIVAL


28 września, godzina 18:00
W IMIĘ OJCA

(In the Name of the Father, dramat, Irlandia/Wielka Brytania/USA 1993, 133’)
REŻYSERIA: Jim Sheridan
OBSADA: Daniel Day-Lewis, Pete Postlethwaite, Emma Thompson

Scenariusz filmu oparto na autobiograficznej książce Gerry'ego Conlona. Lata 70. XX wieku. W Londynie wybuchają kolejne bomby podkładane przez IRA. Po jednym z zamachów policja aresztuje dwóch mieszkających w hipisowskiej komunie dwudziestolatków. W czasie brutalnego śledztwa obydwaj przyznają się do winy i – mimo istniejących dowodów niewinności – zostają skazani na kary wieloletniego pozbawienia wolności. Co gorsza, do więzienia trafiają także, oskarżeni o pomoc w zorganizowaniu zamachu, członkowie ich rodzin, w tym ojciec Gerry'ego Conlona – Giuseppe.

29 września, godzina 18:00
AŻ POLEJE SIĘ KREW

(There Will Be Blood, dramat, USA 2007, 158’)
REŻYSERIA: Paul Thomas Anderson
OBSADA: Daniel Day-Lewis, Paul Dano, Kevin J. O'Connor

Kalifornia, schyłek XIX wieku. Poszukiwacz srebra Daniel Plainview ponosi kolejną klęskę. Po kilku latach Daniel wraz ze swym synem, H.W., trafia do miasta Little Boston, ogarniętego gorączką nafty. Rządy sprawuje tu charyzmatyczny kaznodzieja Eli Sunday. Plainview trafia na bogate źródło ropy i bezwzględnymi metodami zaczyna budować swe naftowe imperium.

30 września, godzina 18:00
LINCOLN

(biograficzny/dramat/historyczny, USA 2012, 150’)
REŻYSERIA: Steven Spielberg
OBSADA: Daniel Day-Lewis, Sally Field, David Strathairn

Ostatnie cztery miesiące życia i prezydentury Abrahama Lincolna to świadectwo jego zaangażowania i pełnej oddania walki z podziałami w narodzie. To ostatnia bitwa, jaką stoczył ten wielki człowiek, mimo ogromnej presji publicznej, trudnych okoliczności i problemów osobistych. "Lincoln" to niezwykły portret jednego z największych liderów Ameryki, który rządził krajem w trudnych czasach niewolnictwa i wojny secesyjnej. Film skupia się na próbie doprowadzenia wojny do końca, ale nie za sprawą faktycznego zakończenia walk, a wprowadzenia trzynastej poprawki znoszącej niewolnictwo i roboty przymusowe. Forsowanie tego dokumentu wymagało ogromnej odwagi. Człowiek, który podjął się tej walki został legendą. Zmienił oblicze narodu, ale i świata. Dążył nie tylko do tego, by pogodzić zwaśnionych Amerykanów, ale i przekonać politycznych przeciwników do racji, w które wierzył całym sercem i o które walczył dla dobra ludzkości.

Miejsce pokazów: Klub Delta, ulica Racławicka 10, Szczecin Dąbie
Cena biletu na spotkanie: 10 złotych
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję