Gdzie i kiedy?
KOSMOS
al. Wojska Polskiego 8
sobota, 7 października 2023, 17:00
Za ile?
89 zł
Organizatorzy zapraszają na Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie 2023 – wyjątkowe wydarzenie, które będzie najbardziej odjazdową edycją w historii! Przygotujcie się na muzyczną jazdę bez trzymanki. Gwiazdami wieczoru będą Zdechły Osa, Funkasanki oraz nita.

Zdechły Osa – twórca, którego nie sposób nazwać ani raperem, ani rockmanem, ale bez wątpienia jedną z bardziej wyrazistych osobowości polskiego undergroundu. To artysta, który nie boi się wyrażać hedonistycznego i dekadenckiego ducha współczesności w formie krótkiej, brudnej, ale niezapomnianej piosenki. Zdechły Osa jest jak nikt inny i nie daje się wrzucić do worka z typowymi raperami. Na jego koncercie możecie spodziewać się niezapomnianych momentów, kręcenia młynów pod sceną i zdartych gardeł, jak na hardcore'owych gigach. To będzie występ, który na pewno dostarczy wam emocji i niezapomnianych wrażeń!

Funkasanki to duet Aneczki Kaptór i Przemka Starachowskiego, którzy od lat konsekwentnie eksplorują różne gatunki muzyczne. Ich twórczość obraca się w kręgu tanecznej elektroniki, mieszając ją z downtempo, alt popem, alternatywą a nawet nu jazzem. To artystyczne dusze, które nie poddają się ramom i cały czas odkrywają nowe brzmienia. Funkasanki mają na swoim koncie kilka niezależnych singli i dwie płyty, a ich występy na żywo to prawdziwe muzyczne doświadczenie. Świadczy o tym fakt, że grali jako supporty takich artystów jak Brodka, Daria Zawiałow czy Mery Spolsky. Zeszłego roku zdobyli dwie muzyczne nagrody na Festiwalu Fama w Świnoujściu, a w tym roku mogliśmy ich podziwiać na Scenie Radia 357 podczas MĘSKIEGO GRANIA w Szczecinie.

nita, a właściwie Anita Dudczak to debiutantka, którą z całą pewnością warto zapamiętać. Po latach szkolenia swojego warsztatu m.in. w Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz prężnej działalności w social mediach, artystka wchodzi na rynek muzyczny pod szyldem wytwórni Kayax. Wokalista, tekściarka, kompozytorka, osobowość social mediowa i sceniczna – tworzy swój własny, unikatowy styl. Odważne, czasem zuchwałe teksty i elektroniczne, nieoczywiste brzmienia są tym, w czym czuje się najlepiej.

 

Bilety dostępne na: https://www.biletomat.pl/bilety/zdechly-osa-fmt-szczecin-17600