Gdzie i kiedy?
Wały Chrobrego
Wały Chrobrego
czwartek, 15 czerwca 2023, 18:00
Za ile?
darmowe
W wigilię Bloomsday odbędzie się spacer z Przemkiem Głową, który otworzy tegoroczną edycję cyklu „Zagubieni w przekładzie”.

Jak piszą organizatorzy: Spacer o enigmatycznej nazwie "Głowa tłumaczy Szczecin" objawi swoje tajemnice już 15 czerwca o 18:00. Startujemy spod Rotundy Południowej na Wałach Chrobrego. A gdzie wylądujemy? Tego nie wiedzą nawet Leopold Bloom i Stefan Dedalus.

 

Przemek Głowa – kultowy przewodnik miejski, bukinista, wielbiciel Szczecina. Niczym Ulisses, od przeszło dwudziestu lat, przemierza ulice, przybliżając i odkrywając miejsca powiązane nie tylko z historią czy architekturą, ale też z licznymi odniesieniami do literatury lokalnej, światowej i komiksu. Rozpoznać można go z daleka po charakterystycznym, czerwonym plecaku, z którego wnętrza mamią go syrenie śpiewy zachęcające do poznania kolejnych faktów bądź jeszcze jednej opowieści.

Pomysłodawca wielu unikalnych spacerów miastoznawczych. Przygotowywał specyfikacje historyczne i merytoryczne dla instytucji kultury oraz SARP-u. Publikował w „Magazynie SIC!”, „Szczecinerze” i magazynie skandynawskim „Zew Północy”. Pojawił się na kartach pierwszego tomu „Komiksu szczecińskiego“ (2018). Prowadzi bloga: przemekglowa.blogspot.com. Współautor przewodnika „Zrób to w Szczecinie” (2012) i wielu innych publikacji.