Gdzie i kiedy?
ul. Sambora 4
Od: sobota, 4 marca 2023, 10:00
Do: sobota, 4 marca 2023, 15:00
Za ile?
darmowe
W najbliższą sobotę, 4 marca 2023 r. w Szczecinie przy ul. Sambora 4 odbędzie się XII Wielki Kiermasz Charytatywny zorganizowany przez Stowarzyszenie Paczka dla Bohatera. Celem Kiermaszu jest zbiórka funduszy na przygotowanie 2500 paczek świątecznych dla weteranów i kombatantów w całym kraju, które będą rozwożone w ramach VII Wielkanocnej Paczki dla Bohatera.

 

Czasy nie są łatwe, każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu odczuł trudności związane z wydarzeniami ostatnich lat.

Pomimo wszystkich tych trudności - podwyżek cen produktów, usług i wszystkiego inne, Stowarzyszenie działające jako non-profit całkowicie charytatywnie nie poddaje się i w myśl motto „Walczyli dla nas, zawalczmy dla nich” zamierza podarować naszym Bohaterom, tak jak w latach poprzednich paczki świąteczne, które są wyrazem naszej troski i pamięci.

Licząc na dobro przez odwiedzających kiermasz w ramach garażowej wyprzedaży będzie sprzedawać po symbolicznych kwotach przedmioty, które udało się pozyskać od różnych darczyńców.

Na Kiermaszu będzie można nabyć książki, zabawki, gadżety wojskowe, mundury itp. Kiermasz odbędzie się dzięki współpracy Stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera”, Grupy Rekonstrukcji Historycznej 12 Pułku Ułanów Podolskich i Agencji Mienia Wojskowego Oddziału w Szczecinie.

 

Na Kiermaszu prócz możliwości kupienia niezłych fantów będzie można zobaczyć:

– występ Orkiestry Wojskowej w Szczecinie - godz. 12.00,

– żołnierzy 12 Brygady Zmechanizowanej,

– żołnierzy 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej

– Stanowisko żołnierzy 5 Pułku Inżynieryjnego,

– Stanowisko Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie,

– Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie,

– Stoisko Klubu 12 Dywizji Zmechanizowanej,

– Stoisko Narodowego Funduszu Zdrowia na którym będzie można m.in. skorzystać z pomiarów mobilnym analizatorem składu ciała (pomiaru poziomu tłuszczu, wody w organizmie, BMI), a także dowiedzieć się o programach profilaktycznych NFZ i MZ, w tym „Profilaktyka 40 Plus”, jak również dostać informacje na temat darmowych portali: diety.nfz.gov.pl i pacjent.gov.pl,

– Punkt Straży Granicznej – Placówki w Szczecinie,

– Stanowisko funkcjonariuszy z Służby Celno-skarbowej w Szczecinie,

– Stoisko Służby Więziennej,

– po raz pierwszy będą z nami żołnierze Żandarmerii Wojskowej Oddziału w Szczecinie,

– Sprzęt Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie Oddziału Prewencji,

– Punkt Wojskowego Centrum Rekrutacji

– wiele innych.

Będzie można skosztować wojskowej grochówki oraz grilla.