Gdzie i kiedy?
Technopark Pomerania, ul. Cyfrowa 4 i 6 w Szczecinie
Od: sobota, 7 października 2023, 12:00
Do: niedziela, 8 października 2023, 13:00
Za ile?
darmowe
Festiwal to okazja do podziwiania i nagrodzenia najciekawszych modeli. Ma on charakter otwarty i mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni, zrzeszenia, modelarnie oraz kluby zarówno z kraju jak i zagranicy. Liczba modeli oraz wiek uczestników są nieograniczone. Każdy może wziąć udział w konkursach podzielonych na: modele plastikowe, modele kartonowe, modele FREESTYLE (modele wykonane od podstaw z dowolnych materiałów).

W ramach festiwalu odbędą się także części tematyczne. W części „Teatr pustynny" pojawią się modele plastikowe operujące na terenie pustynnym w okresie od roku 1900 do czasów współczesnych. W części „Cywil też człowiek" pojawią się modele kartonowe przedstawiające pojazdy, samoloty, statki lub inny sprzęt (np. figurki, dioramy).

Konkursy są podzielone na dwie grupy wiekowe: junior do 18 lat oraz senior – urodzeni przed 2005.

– Zeszłoroczna X. edycja Paprykarza była wielkim powrotem po dwu letniej przerwie. Cieszymy się ogromnie, że możemy kontynuować tę coroczną tradycję i zapraszamy Was serdecznie na kolejną edycję Paprykarza – opowiadają organizatorzy wydarzenia. – Jako Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, jednym z naszych celów jest rozwijanie zainteresowań wśród dzieci. Szczeciński Festyn Modelarski stanowi doskonałą okazję do promowania modelarstwa wśród młodzieży oraz inspirowania ich pasją do historii. Samo modelarstwo wspiera rozwijanie umiejętności manualnych i wyobraźni przestrzennej u dzieci. Ponadto, wymiana doświadczeń między modelarzami sprzyja integracji międzypokoleniowej oraz zbliża środowisko modelarskie z różnych regionów kraju i zagranicy.

Zeszłoroczna X. edycja Paprykarza była wielkim powrotem po 2-letniej przerwie spowodowanej przez epidemię Covid. Festiwal cieszył się nie tylko dużym zainteresowaniem zwiedzających, ale również wystawionych modeli. W całości było wystawionych aż 790 modeli!

Wystawy Paprykarz 2023 będzie można zwiedzać w sobotę w godz. 12:00-17:00 oraz w niedzielę w godz. 10:00-13:00.

Współorganizatorami tegorocznego festynu są: IPMS Polska, Technopark Pomerania w Szczecinie oraz Nieformalna grupa Szczeciński Paprykarz Modelarski.

Więcej o wydarzeniu na: http://paprykarzmodelarski.szczecin.pl/