Gdzie i kiedy?
Dom Kultury Klub Skolwin
Od: piątek, 15 marca 2024, 18:00
Do: poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 18:00
Za ile?
darmowe
W Domu Kultury „Klub Skolwin” w dniu 15 marca 2024 roku o godzinie 18.00 rozpocznie się wernisaż wystawy malarstwa WARSTWY Moniki Dziuba vel Maurycego Dudka. Wstęp jest otwarty i bezpłatny.

WARSTWY to wystawa o ciągłości istnienia Ziemi, ludzi i przedmiotów. Wszystkie prace powstały na materiałach z artystycznego recyklingu: porzuconych na śmietnikach obrazach, samotnych kawałkach opakowań, inspirujących odpadach budowlanych i zużytych tabliczkach. W każdej drzemią doświadczenia poprzednich żyć, faktur i charakteru, warstwy niedoskonałości, które czynią nasz świat doskonałym.

Projekt jest szeroko zakrojony i obejmuje nie tylko ekspozycję obrazów, ale również eksponatów 3D i potężnych wydruków na tkaninach. Nie bez powodu wystawa powstała we współpracy z DK „Klub Skolwin”. Myśl przewodnia wydarzenia postuluje bowiem łączenie odmienności, czerpanie inspiracji z różnorodności i odrzuca zjawisko wykluczenia. Takie przesłanie w niezwykle zróżnicowanej socjologicznie przestrzeni szczecińskiej dzielnicy Północ wybrzmiewa z dużą mocą.

Cenna jest też sama idea recyklingu artystycznego i odnajdywania piękna w przedmiotach powszednich i zużytych. Przekaz, że sztuka może być obecna w każdym życiu i niezależnie od jakości codzienności, jest wartością dodaną wystawy.

Ekspozycję obje rzec będzie można do 15 kwietnia 2024 roku. Kuratorem wystawy jest Grzegorz Kaźmierczak.