Gdzie i kiedy?
Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie
Od: środa, 8 marca 2023, 10:00
Do: piątek, 31 marca 2023, 15:00
Za ile?
darmowe
Jest to druga odsłona wystawy pn. „Wojna wyrysowana kredką”. Tym razem uzupełniona o rysunki dzieci, które ukazują jak po roku, zmieniły się ich emocje oraz sytuacja. Wystawa jest zorganizowana przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci przy współpracy z Wojewodą Zachodniopomorskim – Zbigniewem Boguckim.

Wystawa przedstawia, jak ważna w sytuacji wojny jest praca pedagoga z dzieckiem, odpowiadanie szczerze na jego wątpliwości, pracowanie nad negatywnymi emocjami i nienawiścią. Otoczenie wsparciem nie tylko dzieci, ale również rodzin, które każdego dnia borykają się z trudnościami życia w nowym dla nich kraju, które każdego dnia odbierają z przerażeniem telefony z Ukrainy obawiając się o życie swoich ojców, dziadków lub synów. 

Przez ostatnie miesiące ukraińscy wychowawcy punktów opieki nad dziećmi prowadzonymi w Szczecinie, Stargardzie i Koszalinie przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci pracują z dziećmi nad ich emocjami, zrozumieniem sytuacji w Ukrainie i tego, czym jest wojna. Pomagają im w lepszej adaptacji w naszym kraju, pomimo wielu trudności jakie napotykają na swojej drodze w szkole czy codziennym życiu. Rodzice mogą liczyć na profesjonalną opiekę, ale również wsparcie w trudnych dla nich sytuacjach, chociażby przez organizowane dla nich grupy wsparcia.

Wystawa będzie dostępna 8-31 marca w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie. Wstęp wolny.