Gdzie i kiedy?
Centrum Informacji Turystycznej
Od: piątek, 30 czerwca 2023, 10:00
Do: środa, 23 sierpnia 2023, 18:00
Za ile?
darmowe
W Centrum Informacji Turystycznej na pl. Żołnierza Polskiego otwarta zostanie wystawa obrazów przygotowana przez twórców ze Szczecińskiego Stowarzyszenia Marynistów Polskich „Pod Masztami”.

Widzowie zobaczą ponad 20 olejnych i akrylowych obrazów artystów związanych ze stowarzyszeniem. Prace o tematyce marynistycznej powstały podczas plenerów w Wisełce. Wystawę będzie można oglądać do 23 sierpnia br.

Szczecińskie Stowarzyszenie Marynistów Polskich „Pod Masztami” zrzesza malarzy, grafików, fotografów i literatów. Głównym celem działania stowarzyszenia jest promowanie sztuki i kultury marynistycznej, upowszechnianie turystyki, sportu i rekreacji oraz aktywnego wypoczynku połączonego z pracą twórczą.

Dwa razy w roku stowarzyszenie organizuje nad morzem w Wisełce plenery malarskie, które integrują członków, a także są miejscem wymiany doświadczeń i umiejętności w pracy twórczej.

Prace członków stowarzyszenia pokazywane są na wystawach zborowych i indywidualnych. Biorą oni udział w plenerach organizowanych przez inne grupy i stowarzyszenia; uczestniczyli w cyklicznym międzynarodowym plenerze malarskim w niemieckim Flensburgu w trakcie światowych regat statków parowych.