Gdzie i kiedy?
GH Turzyn
al. Bohaterów Warszawy 42
Od: wtorek, 27 lutego 2024, 18:00
Do: sobota, 31 sierpnia 2024, 18:00
Za ile?
darmowe
Galeria Turzyn zaprasza na wystawę fotograficzną „Kolory mojego miasta”, która rozpoczyna się 27 lutego o godz. 18.00 na 1 piętrze Galerii Turzyn w centralnej przestrzeni Galerii Balustrada. 13 fotografów zaprezentuje swoje prace, których tematem przewodnim jest Szczecin i jego barwy.

„Kolory mojego miasta” to fascynująca podróż przez pryzmat obiektywów 13 utalentowanych fotografów, którzy z wielką pasją ukazali nam piękno kolorowego Szczecina. Ich unikatowe spojrzenie na architekturę, uliczne życie i otaczającą przestrzeń przeniesie nas w świat barw, kontrastów i emocji. Ten zestaw fotografii to hołd dla wielobarwności miejskiej tkanki, przedstawionej przez artystyczne oko każdego z twórców. Przekrojowe spojrzenie na Szczecin, wypełnione światłem i życiem, zaprasza do refleksji nad tym, co sprawia, że miejsca stają się niezapomniane, uchwycone w pełni swojej kolorowej świetności. Takie migawki pozwalają każdemu stać się częścią społeczności #Thebestofszczecin, promującej wyjątkowe miejsca i ciekawych ludzi.

Artyści biorący udział w wystawie: Przemysław Budziak, Brygida Gębka, Ewa Hryniewicz, Krzysztof Kramer, Przemysław Krzyżanowski, Daniel Letmański, Ewa Lidia, Damian Róż, Magdalena Smagalska, Aleksandra Smuga-Modelska, Łukasz Szóstak, Mateusz Szabelski, Marek Tondryk.

Otwarcie wystawy – 27 lutego o godz. 18.00 na 1 piętrze Galerii Turzyn w centralnej przestrzeni Galerii Balustrada. Wystawa potrwa do jesieni. Wstęp wolny.

– Zapraszam serdecznie do naszej Galerii Balustrada na kolejną wystawę poświęconą Szczecinowi i jego barwom. Przy okazji odwiedzin centrum można się zatrzymać i spojrzeć na miasto w zupełnie inny sposób. Staramy się je prezentować z różnej perspektywy, ale wspólnym mianownikiem jest różnorodność i zaskoczenie. Mamy nadzieję, że dzięki organizowanym w Galerii Balustrada wystawom zachęcamy też do wzmacniania lokalnych więzi społecznych – komentuje Aleksandra Drobińska, dyrektor Galerii Turzyn.