Fundacja Miasto Nauki oraz Muzeum Narodowe w Szczecinie zapraszają na „Pokazy Szalonego Profesora", towarzyszące interaktywnej wystawie "Miasto nauki".
„Pokaz Szalonego Profesora” to interaktywna lekcja fizyki, której tematem jest temperatura. Podczas pokazu odbywają się widowiskowe doświadczenia z dwoma skrajnymi substancjami – ciekłym azotem (prawie -200°C ) i metanem (około 2 000°C ). Szalony Profesor zamrozi i wysadzi w powietrze codzienne przedmioty, pozwoli dotknąć jednej z najzimniejszych substancji świata i… „podpali” widzów metanem (spokojnie, wszystko jest tu bezpieczne!).

Każdy z pokazów poprzedzony jest piorunującym pokazem. Dosłownie!. Pokażemy śpiewające błyskawice! Dzięki potężnej Cewce Tesli będzie można zobaczyć z bliska wyładowania rzędu milionów volt. 

Zapraszamy w każdą niedzielę o godzinie 12.00. Pokazy odbywają się w Muzeum Narodowym w Szczecinie przy ulicy Wały Chrobrego 3. Koszt biletu jednorazowego to 10 zł. Bilety do nabycia w kasie muzeum (aby pokaz się odbył, musi zebrać się mninium 10 osób). 

Możliwe zapisy i rezerwacje na pokazy w innym terminie pod numerem telefonu: (+48) 887 887 780.  

Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek. „Pokazy Szalonego Profesora” to unikatowa zabawa i nauka dla każdego.