Gdzie i kiedy?
ProMedia przy al. Wojska Polskiego 2
piątek, 14 października 2016, 17:00
Za ile?
darmowe
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza w piątek, 14 października, o godz. 18.00, do ProMedia (al. Wojska Polskiego 2), na spotkanie z Anną Sulińską, autorką książki „Wniebowzięte. O stewardesach w PRL-u”.
Jest to doskonały i zajmujący reportaż o upokorzeniu, codziennym ryzyku i nie dających się przewidzieć niebezpieczeństwach, takich jak porwania i katastrofy, kryjących się za uśmiechem i makijażem polskich, peerelowskich stewardes. Praca po dwanaście godzin na dobę przez niemal trzydzieści dni w miesiącu, konieczność radzenia sobie ze zmęczeniem, z trudnymi pasażerami, ze służbami bezpieczeństwa i celnikami, którzy patrzą na ręce, z chorobami, ze strachem o życie swoje i koleżanek; a także codzienne wybory – czy zapisać się do partii, czy dorobić, czyli przemycać, uciec z Polski, czy jednak zostać z rodziną?

Realia przedstawione w książce ukazują w innym świetle zawód, na pozór prestiżowy i łatwy, wiążący się ze zwiedzaniem świata i beztroskimi podróżami. Anna Sulińska jest absolwentką socjologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Jest również stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Publikowała w „Wysokich obcasach” i „Dużym Formacie”. Spotkanie poprowadzi Marta Zabłocka. Rozmowa będzie na bieżąco tłumaczona na język migowy. Udział jest bezpłatny.

Spotkanie realizowane w ramach projektu "Literatura jest w nas", dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.