Ze względu na ogromne zainteresowanie warsztatami Raniutto, Filharmonia wprowadza do repertuaru dodatkowe dwa spotkania z muzyką na dywanie.

 

Warsztaty Raniutto stały się wręcz kultową aktywnością sobotnich poranków, dlatego zdecydowano na zorganizowanie ich również w poniedziałkowy poranek.

W tym sezonie skupiamy się na bliskości i uważności, w których rozwijaniu pomaga muzyka. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami nie tylko uczestniczą w warsztatach, ale również sami je tworzą. Jest to okazja, by przyjrzeć się instrumentom z bliska, spędzić czas w gronie innych małych melomanów, a przede wszystkim ulec terapeutycznej mocy muzyki. Warsztaty Raniutto wpływają na wszystkie obszary rozwoju dziecka, a szczególnie ten emocjonalny, społeczny i intelektualny.

Prowadzący – wiolonczelistka Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Natalia Wesołowska oraz szczeciński muzyk, nauczyciel gry na ukulele Bartłomiej Orłowski, wprowadzą dzieci w świat twórczej zabawy i pięknej muzyki. Oprócz prowadzących, na Raniutto pojawiają się maskotki warsztatów – mądry Pan Karłowicz oraz jego pies Migawka.

Na warsztaty Raniutto BIS filharmonia zaprasza o godzinie 9:00 najmłodszych w wieku 1-2 lat, a o godzinie 10:30 – dzieci w wieku 3-4 lata.