Gdzie i kiedy?
Dom Kultury „13 Muz”
pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin
środa, 15 marca 2023, 17:00
Za ile?
darmowe
Na wystawie prezentowane są prace Waldemara Jarosza z cyklu Gęby.

 

„Cykl Gęby nie pozostawia złudzeń - tu Jarosz ponownie stosuje swój nieustanny stosunek do ludzi i do siebie - ciepły, a zarazem ironiczny, pokazujący swego rodzaju panopticum, czyli zbiór osobliwości, na których czele stoi oczywiście świetny, satyryczny Autoportret. Drugi z nich - jest ciepłym wspomnieniem ulubionego, wieloletniego towarzysza, psa Budrysa - i tu, poprzez śmiałe zastosowanie metaforycznego splotu psiej i ludzkiej głowy, Jarosz podświadomie pokazał, jak ważne dla niego było to zwierzę. Pozostałe Gęby niosą za sobą tytuły, dzięki którym zmienia się nasz stosunek do oglądanych obrazów - jest zatem Pożeraczka artystów plenerowych, Apostoł, Majster Bieda, ale kilka z nich zadedykował malarz swemu ojcu, co jest wymownym dowodem na wspomnienia z dzieciństwa…” - Anna Mosiewicz

Waldemar Jarosz

Urodził się dawno temu w pięknej podwarszawskiej wsi Złotokłos. Ukończył studia Artystyczno-Pedagogiczne na WSP w Częstochowie. Obecnie mieszka i tworzy w Koszalinie, bierze czynny udział w wystawach zbiorowych, wystawia też indywidualnie w galeriach miasta i regionu. Kilka lat temu założył grupę twórczą Group 4 i organizuje wystawy członków grupy. Jest członkiem portali artystycznych, organizuje plenery dla artystów tam poznanych. Realizuje projekt Real!

Twórczość Waldemara Jarosza stanowi głównie malarstwo olejne, pastel olejny, czasem akwarela, gwasz, rysunek, collage. Ulubionymi tematami są: postać ludzka, zwierzęta, krajobrazy, portrety, formy abstrakcyjne. Tworzy cykle prac i tak powstały: Gęby, Zwierzę, Podwórka, Jestem kobietą, Abstrakt, Końskie wariacje, Kury.

Wystawa współorganizowana z Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie.