Gdzie i kiedy?
Piwnica Kany
Plac Św. Piotra i Pawła 4/5
sobota, 25 listopada 2017, 20:00
Za ile?
10 zł
Ogrody Kultury zapraszają na Muzyczne Kontrasty, czyli nowy cykl koncertów w Piwnicy!
Muzyczne Kontrasty to inicjatywa szczecińskiego zespołu Vintage Love. Oni i przyjaciele będą raczyć nas ze sceny dźwiękami z rozmaitych zakamarków muzyki rockowej i różnych części świata. Na pierwszy ogień Vintage Love zaprasza poznański zespół Hump. Wspólnymi siłami zapewnią Wam ciekawą, pozytywną i przede wszystkim energetyczną muzykę, miłą atmosferę i małe after party przy dźwiękach nie mniej rockowych niż te, które usłyszycie w trakcie koncertu!

Vintage Love powstało w 2016 roku. W styczniu 2017r. trio zarejestrowało metodą "na setkę" (nazwa "vintage" zobowiązuje) 5 utworów w Stobno Records. Utwory ukazały się w maju i spotkały z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony lokalnej społeczności. Dowodem na to było zwycięstwo w przeglądzie kapel na Juwenaliach 2017 w Szczecinie. Tym samym zespół zapewnił sobie debiut muzyczny na dużej scenie na Stadionie Pogoni u boku takich artystów, jak: The Dumplings, Taco Hemmingway, Nocny Kochanek. Od tamtego czasu VL powoli buduje swoją pozycję na muzycznej mapie, grając zarówno koncerty klubowe, jak i open airy. Energetyczna i wpadająca w ucho muzyka została również doceniona przez media. We wrześniu VL zostało zaproszone przez Polskie Radio Szczecin do wzięcia udziału w programie red. Piotra Rokickiego "Schody do Nieba". Oprócz wywiadu, zespół zarejestrował w studio S1 im. Jana Szyrockiego na żywo 3 utwory ze swojego EP.

A jeśli ktoś postanowi sprawdzić znaczenie słowa "hump" w google translate, znajdzie on dokładnie 10 znaczeń tego słowa. Pierwszym, najbardziej oczywistym jest garb. Jak łatwo jednak można się domyślić ciężko jest powiązać to hasło zarówno z muzykami, jak i materiałem zespołu. Drugim znaczeniem jest przesilenie, i tak, nasz Hump na pewno jest przesileniem. To fenomen, który występuje, gdy czworo młodych muzyków migrujących dotychczas pomiędzy rozmaitymi formacjami postanawia wreszcie założyć swoją. Nasza muzyka to mocny, osadzony hard rock, w którym często jednak słychać inspiracje kultowymi formacjami rodem ze Stanów Zjednoczonych, jak: Shinedown, Skindred, Three Days Grace, Rage Against The Machine, Korn, Limp Bizkit, a także Incubus. Zespół funkcjonuje od grudnia 2016, tworząc autorski materiał w języku angielskim. Ostatnio jednak rozpoczęliśmy swoją przygodę z tworzeniem muzyki w języku polskim. Po półrocznym okresie działalności możemy pochwalić się koncertami na takich eventach jak: Juwenalia 2017 w Poznaniu, Festiwal Kulminacje 2017 czy XIV Wrocławski Festiwal Form Muzycznych.