Gdzie i kiedy?
Od: sobota, 25 marca 2023, 11:00
Do: sobota, 25 marca 2023, 18:00
Za ile?
0-10 zł
Już 25 marca Pałac Młodzieży zaprasza na szósty jednodniowy rok akademicki. Przed uczestnikami otworzą się magiczne wrota Pałacowego Uniwersytetu Fantastycznego.

 

PUF – Pałacowy Uniwersytet Fantastyczny to wyjątkowa, jednodniowa uczelnia dla osób zainteresowanych fantastyką oraz tematami pokrewnymi. Tego dnia w różnych katedrach można dowiedzieć się o grach RPG i planszowych, eksplorować kultury różnych kontynentów, spotkać rekonstruktorów historii, wziąć udział w warsztatach plastycznych, posłuchać autorów książek (nie tylko fantasy), zakupić rękodzieło wspaniałych artystów, a przede wszystkim spotkać inne osoby, mające podobne zainteresowania! 

Oprócz samych prelekcji będą miały miejsce różnorakie warsztaty w ramach Katedry Sztuk Fantastycznych, Kiermasz Książki i Komiksu Fantastycznego oraz spotkania z rekonstruktorami. Jak w poprzednich latach w Katedrze Liter Żywych spotkamy szczecińskich autorów, a w kącikach planszówkowych będzie można zapoznać się z różnymi grami karcianymi i planszowymi.

Na wszystkie warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy i są one akredytowane (10 zł/os.). Pozostałe punkty programu – wstęp bezpłatny.

Program edukacyjny zawiera w sobie coś zarówno dla młodzieży i dorosłych, jak i dla dzieci i ich rodziców. Organizatorzy chcą, by nawet najmłodszy student znalazł na PUFie coś dla siebie.

Warto zaglądać na stronę wydarzenia, gdzie pojawi się szczegółowy program: https://www.facebook.com/events/1367402747354332