Gdzie i kiedy?
pl. Solidarności
piątek, 9 czerwca 2023, 17:00
Za ile?
darmowe
Po raz trzeci Tour de Konstytucja ma swój przystanek w Szczecinie i po raz trzeci będzie na placu Solidarności mowa o naszych konstytucyjnych prawach.

Gośćmi Tour de Konstytucji w Szczecinie są:

– sędzia IGOR TULEYA

– prokurator EWA WRZOSEK

– Hanna MACHIŃSKA b.zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich

– Danuta PRZYWARA b. prezeska Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz – EKIPA TOUR de KONSTYTUCJI: Robert HOJDA prezes Fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych; Kinga Dagmara SIADLAK prezeska Stowarzyszenia Adwokatów Defensor Iuris

– EKIPA adwokatów SZCZECIŃSKIEJ IZBY AWOKACKIEJ

– EKIPA REGIONALNEGO KONGRESU KOBIET w Szczecinie

Przed wydarzeniem organizatorzy zapraszają do wysłuchania minikoncertu KLAUDII KOWALCZYK, która w zeszłym roku swoimi koncertami wyśpiewała główną nagrodę TOUR de DUR, która honorujemy artystyczne wsparcie dla Tour de Konstytucji. Co jeszcze? kolejna z naszych wystaw > WYSTAWA nt PRAW KOBIET po 1989 roku. Organizatorzy zapraszają dorosłych i dzieci, będą konkursy z nagrodami, malowanki, FOTOBUDKA i niespodzianki. Zapraszają do udziału w symulacji wyborów oraz do włączenia się w Obywatelską Kontrolę Wyborów oraz działania organizacji pozarządowych związanych z kontrolą wyborów.

Tour de Konstytucja jest kontynuacją obywatelskiej działalności edukacyjno-informacyjnej prowadzonej od dwóch lat przez Fundację Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych. Obecnie ma ona na celu przybliżanie istoty praworządności i zasad demokracji w świetle nadchodzących wyborów parlamentarnych oraz zaangażowania obywateli do szerokiego w nich udziału.