„Teatr niewidzialnych dzieci” to historia dziesięcioletniego Michała i jego przyjaciół – wychowanków domu dziecka. I choć rzecz się dzieje w szarej rzeczywistości lat 80-tych, niezwykła atmosfera miejsca, do którego trafia główny bohater, budowana przez wychowawców z powołaniem oraz kreatywne, wrażliwe i pewne zapału dzieci sprawia, że życie chłopca nabiera widoków na przyszłość.

„Teatr niewidzialnych dzieci” to nie tylko wzruszające i komiczne zarazem kreślenie portretów psychologicznych, które pozostają uniwersalne dla współczesnych dzieci, przeżywających swoje mniejsze i większe problemy związane z próbą wpasowania się w dane środowisko. To także przybliżenie młodym odbiorcom historii PRL-u, z określonymi zasadami społecznymi, trudnościami, absurdami, całą plejadą postaci historycznych, które pozostawały w tym czasie w zbiorowej świadomości. Historia, w której młodzi pasjonaci aktorstwa zakładają swoją trupę i przygotowują spektakl jest też hołdem złożonym teatrowi samemu w sobie, dowodem na to, jak ważnym może stać się on kanałem rozwoju emocjonalnego człowieka, budowania jego empatii, umiejętności patrzenia na świat z różnych perspektyw oraz odwagi w wyrażaniu własnego światopoglądu.

Premiera realizowana w ramach projektu "SiedemDZIECIęcioplecie Pleciugi".

 

reżyseria: Przemysław Jaszczak

tekst: Marcin Szczygielski

adaptacja: Magdalena Miklasz

scenografia, kostiumy, lalki: Klaudia Laszczyk

muzyka: Rafał Ryterski

projekcje: Aneta Wawrzoła, Grzegorz Habryn

reżyseria świateł: Monika Sidor

Obsada: Maja Bartlewska, Rafał Hajdukiewicz, Aleks Joński, Mirek Kucharski, Paulina Lenart, Marta Łągiewka, Edyta Niewińska-Van der Moeren