Gdzie i kiedy?
Od: sobota, 2 kwietnia 2016, 09:00
Do: sobota, 2 kwietnia 2016, 17:00
Za ile?
15 zł, dzieci do lat 7 bezpłatnie, parking bezpłatny
Targi Water Arena to pierwsza w naszym regionie tak duża impreza targowa koncentrująca w jednym miejscu i czasie największe branże związane z wodą: wędkarstwo, żeglarstwo, turystykę i rekreację wodną.
Główną atrakcją Water Areny będzie szeroka ekspozycja sprzętu wędkarskiego, żeglarskiego i olbrzymia gama atrakcji oraz miejsc turystycznych województwa zachodniopomorskiego. Będzie można zapoznać się z ofertą turystyki wędkarskiej, od połowów dorsza na Bałtyku do ofert z całego świata. Producenci zaprezentują nowości na rok 2016 z oferty skierowanej do karpiarzy, spinningistów, a także muszkarzy. Nie zabraknie sprzętu wyczynowego. Water Arena będzie też doskonałą okazją do zakupu sprzętu, często w bardzo atrakcyjnych cenach. Będzie możliwość udziału w konkursach, szkoleniach i zawodach organizowanych przez Polski Związek Wędkarski Okręg Szczecin oraz inne organizacje branżowe. Organizatorzy zapowiadają sporo atrakcji.

Zakres tematyczny targów:

wędki, kołowrotki
akcesoria wędkarskie
elektronika wędkarska
odzież dla wędkarzy
rękodzieło wędkarskie
turystyka wędkarska
łowiska specjalne
żeglarstwo
kajakarstwo
nurkowanie
kitesurfing, windsurfing
odzież i sprzęt sportowy
akcesoria żeglarskie i motorowodne
skutery, pontony
czartery i mariny
sprzęt turystyczny

Gwiazdą targów będzie mistrz Niemiec - Ingolf Augustin
- Mistrz Niemiec 2008 w wiązaniu sztucznych much (kategoria "Muchy suche") oraz Mistrz Niemiec 2009 w wiązaniu sztucznych much.

Polski Związek Wędkarski Okręg Szczecin zorganizuje pokazy i warsztaty dla karpiarzy, spinningistów, a także muszkarzy. Odbędą się zawody wędkarskie dla zawodowców i amatorów oraz dla najmłodszych pasjonatów wędkarstwa. Na stoisku PZW będzie można także zdać egzamin na kartę wędkarską.

Kulinarne zmagania rybne - degustacja

Najlepsi kucharze restauracji i hoteli w województwie zachodniopomorskim przyrządzą swoje najlepsze dania z ryb, które będzie można degustować.

Najpiękniejsza strefa na targach - akwarystyczna

Będzie można zobaczyć świat ryb i koralowców. Najpiękniejsze akwaria zostaną wystawione w strefie stowarzyszeń akwarystycznych. Super klimatyczne miejsce, mało światła i cudownie rozświetlone akwaria pełne kolorów podwodnego świata. Przepiękne ryby, glony, koralowce. Będą też żywe krewetki z Bałtyku, dyskowce prosto z dorzecza Amazonki. Dla dzieci postacią numer jeden będzie "rybka Nemo". Dla dorosłych atrakcją będą piranie i możliwość zobaczenia ekscytującego momentu ich karmienia, a supergwiazdą będzie rekin, który najprawdopodobniej dotrze do nas z samego Gdańska. Ciekawostką techniczną będzie akwarium bezobsługowe dla bardzo "leniwych akwarystów".

Park Wieloryba i Aleksander Doba

Mnóstwo atrakcji dla dzieci: dwie gadające papugi ara, prawdziwa osada piracka, piraci, olbrzymie ryby, zabawy i animacje. Wszystko kolorowe i w morskim klimacie.

W sobotę o godzinie 12:00 spotkanie z Największym Podróżnikiem ALEKSANDREM DOBĄ w Parku Wieloryba na Targach WATER ARENA.

Także w sobotę w hali namiotowej na głównej scenie targów odbędzie się koncert. Podczas koncertu, w którym udział wezmą znane i lubiane zespoły szantowe oraz folkowe, zorganizowana zostanie akcja charytatywna "Pomoc dla Qni" - mająca na celu wspomożenie rehabilitacji Andrzeja "Qni" Grzeli, wokalisty Ryczących Dwudziestek.

Promocje targowe
Zakupy sprzętu wędkarskiego to często duży wydatek. Właśnie, dlatego wystawcy przygotowali dla zwiedzających promocje i rabaty targowe, dzięki którym możliwe będzie zaoszczędzenie nawet sporej sumy pieniędzy. Z ofert promocyjnych będzie można skorzystać jedynie w czasie trwania targów.

Porady ekspertów i specjalistów
Targi to również atrakcyjny program, podczas którego zwiedzający będą mogli zasięgnąć porad specjalistów, zobaczyć techniki łowienia poprzez zainstalowane w basenie podwodne kamery. Wziąć udział w praktycznych kursach łowienia różnymi technikami. Zobaczyć i posłuchać wykładów specjalistów. Będzie możliwość udziału w konkursach, szkoleniach i zawodach. W trakcie targów będzie działała Telewizja Targowa, w której będzie można zobaczyć wywiady z ekspertami, filmy i reklamy.

Kącik zabaw dla najmłodszych i kawiarnia
Na najmłodszych zwiedzających czekał będzie specjalny kącik zabaw z opieką, a dla ich rodziców elegancka kawiarenka targowa, gdzie, przy kawie, będą mogli spokojnie porozmawiać i miło spędzić czas.

Nazwa: WATER ARENA – Targi Wędkarskie i Rekreacji Wodne
Termin: 2 - 3 kwietnia (sobota i niedziela) w godzinach 10:00-18:00
Adres: Azoty Arena przy ul. Władysława Szafera 3/5/7
Parking: bezpłatny
Dzieci: do lat 7 bezpłatnie
Wstęp: cena biletu 15 zł