Gdzie i kiedy?
Od: środa, 24 maja 2023, 10:00
Do: środa, 24 maja 2023, 16:00
Za ile?
darmowe
Ponad 90 pracodawców, 5 tys. odwiedzających, ponad tysiąc ofert pracy, praktyk, stażów. A to wszystko w jednym miejscu i czasie. W środę 24 maja w hali Netto Arena w Szczecinie odbędzie się 19. edycja największych zachodniopomorskich targów pracy.

Targi Pracy to znakomita okazja dla pracodawców i osób poszukujących pracy na spotkanie się i nawiązanie kontaktów zawodowych. Targi pracy organizowane są po to, by pomóc osobom szukającym pracy w znalezieniu zatrudnienia a pracodawcom w pozyskaniu nowych, utalentowanych pracowników.

Impreza jak co roku przyciąga liczne grono pracodawców z konkretnymi ofertami zatrudnienia zarówno dla studentów, absolwentów, jak i osób szukających nowych perspektyw w swoim życiu zawodowym.

Poszukiwani będą zarówno wysoko wykwalifikowani specjaliści, jak pracownicy produkcyjni. Osoby z doświadczeniem zawodowym, jak i chętni do przyuczenia, odbycia stażu czy praktyki. Wielu pracodawców oferować będzie różnorodne szkolenia czy kursy przygotowawcze dla kandydatów do pracy.

– 24 maja w Netto Arena pojawi się ponad 90 pracodawców m.in.: z branży produkcyjnej, morskiej, handlowej, stoczniowej, energetycznej, spożywczej, budowlanej, IT, kurierskiej, e-commerce, finansowej, medycznej czy SSC/BPO. Wśród wystawców znajdą się także agencje pośrednictwa pracy poszukujące pracowników na rynki zagraniczne do Niemiec, czy Holandii – informuje Maciej Patynowski, koordynator przedsięwzięcia. Pełna lista pracodawców dostępna na stronie: www.targipracy.szczecin.pl

Zainteresowani karierą w służbach mundurowych będą mogli z pierwszej ręki zapoznać się z ofertami pracy w np. wojsku polskim, służbie więziennej czy policji. Zakład Ubezpieczeń Społecznych oferował będzie poradnictwo dla przyszłych przedsiębiorców, oferty pracy w ZUS oraz możliwość założenia kont na Platformie Usług Elektronicznych (także dla Ukraińców). Doradcy Wojewódzkiego Urzędu Pracy poinformują natomiast o środkach na podniesienie kwalifikacji pracowników oraz poprawę warunków pracy. Nadbudową Targów Pracy będzie konferencja z serią ciekawych prezentacji i miniszkoleń. Wśród tematów: „Jak poradzić sobie ze stresem przy rozmowie rekrutacyjnej?”, „Jak zadbać o swój wizerunek w social mediach”, „Franczyza a biznes pod własną marką” Pierwszych 1500 uczestników otrzyma bezpłatny „Katalog Pracodawców” z opisem wszystkich firm obecnych na Targach Pracy.

Targi Pracy w Netto Arena organizowane przez Polską Fundację Społeczeństwa Przedsiębiorczego to najważniejsze wydarzenie rekrutacyjne na Pomorzu Zachodnim. Dzięki dotychczasowym Targom już ponad 1000 osób znalazło zatrudnienie.