Gdzie i kiedy?
Dom Kultury „13 Muz”
pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin
niedziela, 26 marca 2023, 18:00
Za ile?
40 zł przedsprzedaż, 50 zł w dniu koncertu
Zespół Ponad Chmurami ma na swoim koncie szereg koncertów zagranych w różnych składach, udział w festiwalach i konkursach, w których wielokrotnie byli nagradzani, m.in. pierwsze miejsce i nagroda publiczności na Festiwalu Danielka 2022. Niezwykle cenne doświadczenie, docenienie przez krytyków, a przede wszystkim przez coraz szersze grono słuchaczy sprawia, że koncerty Ponad Chmurami cieszą się rosnącą popularnością.

 

Gdy w jednym miejscu spotyka się dwoje ludzi, którzy w świecie pełnym dosadności i bezwzględnej dosłowności chcą mówić o miłości, jest duża szansa, że ich ścieżki splotą się ze sobą na dłużej. Jeśli jeszcze los sprawi, że jedno z nich będzie utalentowanym gitarzystą, a drugie swoim głosem jest w stanie wysyłać w świat dźwięki przyciągające uwagę każdego słuchacza, to jest pewne, że rodzi się coś wielkiego. Do takich właśnie narodzin nowego zjawiska na polskiej scenie muzycznej łagodności doszło w 2013 roku, kiedy poetyckie słowa śpiewane przez Katarzynę znalazły oparcie w akompaniamencie Nikodema. Z miłości do pięknego słowa i delikatnych brzmień powstał duet o wiele sugerującej nazwie Ponad Chmurami. Tak też poczują się Państwo podczas koncertu zespołu. Muzyczne aranżacje przygotowane przez Katarzynę i Nikodema Jacuków do wierszy znakomitych poetek i poetów przeniosą Państwa w przestrzeń krainy łagodności i zakotwiczą na półtorej godziny w świecie nostalgii i wzruszeń.

Zespół na swoich koncertach oraz wydanych dotychczas płytach, poświęca uwagę słowom Marii Konopnickiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Wiesławy Kwinto-Koczan, Hanny Woś-Dewińskiej oraz Krzysztofa Cezarego Buszmana. Dodatkowy wymiar całości dała współpraca z wiolonczelistą Adamem Garneckim, którego wkład muzyczny we współautorskie kompozycje zespołu będą Państwo mogli usłyszeć podczas koncertu.

 

Bilety dostępne na: https://bilety.fm/pl/muzyka/8247-szczecinskie-wierszogranie-ponad-chmurami-dk-13-muz-szczecin.html